Fot. Materiały prasowe

W Warszawie powstanie pierwszy w Polsce hotel Canopy by Hilton

przez Think MICE

Hilton potwierdził zawarcie umowy franczyzowej z firmą TFG Hotels na budowę hotelu Canopy by Hilton Warsaw. Nowy obiekt z 170 pokojami zostanie otwarty w 2025 roku i będzie pierwszym hotelem lifestylowym Hilton w Polsce.

Tym samym nowy Canopy by Hilton Warsaw dołączy do niedawno otwartych obiektów Canopy by Hilton w Cannes, Madrycie, Londynie i Paryżu. Obiektem będzie zarządzać firma TFG Hotels.

– Wraz z otwarciem pięciu nowych hoteli tylko w ciągu ostatniego roku, Hilton rozwija się w Polsce w szybkim tempie, a lokalizacje takie jak Kraków, Warszawa i Wrocław stwarzają nowe możliwości dla naszych światowej klasy marek. Widzimy ogromne możliwości dla naszych marek lifestylowych w całej Europie, a Canopy by Hilton Warsaw dołączy do inspirowanych lokalnie hoteli w miastach takich jak Reykjavik, Zagrzeb, czy ostatnio Cannes. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z TFG Hotels przy tym najnowszym projekcie i z niecierpliwością czekamy na przyjęcie gości – powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hilton ds. rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Hiltonem przy wprowadzaniu marki Canopy by Hilton do stolicy. Warszawa jest centrum handlowym regionu Europy Środkowo-Wschodniej i miastem bogatym historycznie i kulturowo, przez co jest popularnym miejscem dla podróżujących zarówno służbowo, jak i turystycznie. Po zrealizowaniu inwestycji wartej około 30 mln euro ten nowo wybudowany hotel z pewnością stanie się ulubionym miejscem przyjezdnych i warszawiaków – dodała Anna Fijałkowska z TFG Hotels.

Canopy by Hilton Warsaw zaoferuje m.in. rozległy taras na dachu, z widokiem na miasto. Oprócz tego znajdą się w nim przestrzenie konferencyjne i eventowe. Hotelowi goście będą mogli również korzystać z bezpłatnych rowerów Canopy.

Canopy by Hilton Warsaw, położony przy ulicy Wilczej 50/52, dołączy do portfolio 29 obiektów handlowych w Polsce należących do Hilton Hotels & Resorts, Curio Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Hilton Garden Inn i Hampton by Hilton. Niedawno otwarte obiekty to Hotel Saski Krakow, Curio Collection by Hilton, Hampton by Hilton Poznan Swarzedz i Hampton by Hilton Lodz City Center.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK