Fot. Materiały prasowe

III Silesia Meeting Day w Górnośląskim Parku Etnograficznym

przez Think MICE

Tym razem Silesia Convention Bureau przeniosło się na wieś. Kolejne spotkanie robocze konsorcjantów w ramach cyklu Silesia Meeting Day odbyło się w połowie września na terenach zielonych w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia było Silesia Convention Bureau, zaś gospodarzem – Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, które udostępniło swoją przestrzeń. Usługi cateringowe dla uczestników spotkania zapewniły firmy Kawuszka oraz Gastro Service.

Spotkania stało się okazją dla konsorcjantów Silesia Convention Bureau do zaprezentowania swoich usług. Podczas spotkania Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej, wręczyła także certyfikaty nowym członkom konsorcjum (PreZero Arena Gliwice oraz Hotel Marysin Dwór). Na event zaproszeni zostali też przedstawiciele branży spotkań spoza konsorcjum – Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko oraz Hotel Aries w Wiśle.Podczas III Silesia Meeting Day dużo czasu poświęcono na networking i wzajemne poznawanie się podczas nowej sesji „Głodni kontaktu”. Ważne wnioski przyniósł panel dyskusyjny, w którym udział wzięli Marta Komar, dyrektor Bel Mon Resort, Adam Biskup, prezes Catering 24 i Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center. Rozmowę moderowała Anna Chwałko, dyrektor Best Western Hotel Mariacki. Podczas dyskusji konsorcjanci opowiadali o zrównoważonych eventach, wyzwaniach jakie stawia przed pracodawcą pokolenie Z czy o wpływie cateringu na sukces eventów. Nie zabrakło wątków poświęconych dobrym praktykom i opowieściom o kondycji branży.

Ważną częścią spotkania był też warsztat edukacyjny „ESG i rola zrównoważonego rozwoju w organizacji wydarzeń". ESG to temat coraz żywiej dyskutowany w branży spotkań ze względu na regulacje prawne, które powoli dotykają już pierwszych przedsiębiorców. Warsztat poprowadziła Ewa Kiełsznia – PR & communication manager w firmie TerGo zajmującej się zarządzaniem śladem węglowym.

Źródło: Silesia Convention Bureau, oprac. MK