Fot. Materiały prasowe

Za nami 15. edycja targów Festiwal Marketingu

przez Think MICE

3,7 tys. zwiedzających i 220 wystawców, dwa dni marketingowych rozmów, blisko 700 oddanych głosów w konkursach branżowych i Gala Wystawców z wręczeniem nagród POS STARS i Złoty Medal. Tak wyglądała 15. Edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku – Festiwal Marketingu, która w dniach 13-14 września br. gościła w Expo XXI Warszawa.

Podczas Festiwalu Marketingu swoją ofertę zaprezentowali dostawcy artykułów promocyjnych dla branży reklamy i marketingu oraz dostawcy mediów i maszyn. – Jubileuszowa edycja przyciągnęła topowych dostawców branży reklamy i poligrafii. Zebrane od wystawców opinie wskazują, że pojawili się konkretni klienci. Nasz system coraz szczelniej wyłapuje osoby niezwiązane z branżą. Cieszy liczba premier (także tych światowych) od dostawców mediów i maszyn oraz setki inspiracji przygotowanych specjalnie na zbliżający się, najważniejszy dla branży sezon świąteczny – powiedział Robert Załupski, z OOH magazine, organizator imprezy.


Targom jak co roku towarzyszyły branżowe konkursy. Do konkursu Super Gift zgłoszono 117 gadżetów reklamowych. Wyróżniono w nim artykuły promocyjne prezentowane podczas targów, odznaczające się funkcjonalnością i nowoczesną koncepcją. Zwiedzający mogli też głosować na nagrodę publiczności dla najlepszego gadżetu reklamowego.
Kolejną odsłonę miał również konkurs POS STARS – na najlepsze displaye reklamowe. Głosowało w nim jury oraz zwiedzający, którzy wybrali najlepsze według nich POS-y. Jak co roku wystawcy zgłaszali poza tym innowacyjne produkty, maszyny i oprogramowania, jakie prezentowali na targach w ramach konkursu Złoty Medal. O wyborze danej innowacji decydowały takie cechy jak: nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych, innowacyjne technologie lub rozwiązania, szczególne zalety ekonomiczne w zakresie zakupu i jego eksploatacji (cena, koszty eksploatacji i serwisu, koszty utylizacji), pozytywne oddziaływanie produktu na środowisko, wysoka funkcjonalność produktu czy jego estetyka. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas gali.

Wieczór WystawcówPodczas oficjalnej części imprezy rozdane zostały nagrody w konkursie POS STARS, a także Złote Medale. Podczas targów i Gali wyróżniono także firmy, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze: Teofilów, Fiori, Rebelia Media, ALBEX, Mart Ceramic, Spark Promotion, Greenprint, Sticker, AMGS Group, Chocolate Land, Purple Valley, ANDA, Falter, Color Group i CTM Group.Motywem przewodnim tegorocznej imprezy był podwójny Jubileusz 15-lecie Festiwalu Marketingu oraz 20-lecie redakcji OOH magazine – organizatora targów.
Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się 18-19 września 2024 roku, także w Expo XXI Warszawa.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK