Fot. Materiały prasowe

Wernisaż Barbary Kowalczyk w Hotelu Bellotto

przez Think MICE

W warszawskim Hotelu Bellotto odbyła się kolejna odsłona cyklu Spotkań ze Sztuką. Tym razem, w zabytkowych murach pałacu można było zapoznać się z autorską wystawą sztuki Barbary Kowalczyk.

Kontynuując obraną strategię Hotel Belotto organizuje cykl Spotkań ze Sztuką, podczas których goście mogą brać udział w pokazach, wernisażach i aukcjach różnych dzieł – obrazów, rzeźb, a nawet biżuterii czy mody. Tym razem swoje prace zaprezentowała tam Barbara Kowalczyk – artystka sztuk wizualnych, zajmująca się malarstwem, rysunkiem, instalacją i fotografią. Zadebiutowała na polskiej scenie artystycznej w 1994 roku zdobywając międzynarodową nagrodę – Grand Prix im. Georgesa Boudaille’a.– Spotkania ze sztuką, które organizujemy cyklicznie w naszym hotelu kształtują jego wizerunek. Pomagają wywrzeć odpowiedni efekt na gościach, podkreślając charakter miejsca, a dzięki temu przyciągnąć odpowiednią klientelę – ludzi doceniających wyjątkowe doświadczenia, styl i jakość otoczenia, w którym spędzają czas. Cieszymy się, że nasze spotkania cieszą się tak dużym zainteresowaniem – powiedział Maciej Wołoszczak, dyrektor Hotelu Bellotto.

Wystawa „Stany skupienia” prezentowana w salach hotelu Bellotto była dla widza przeglądem najciekawszych malarskich wątków z ostatnich lat. Przeniosła w świat kontemplacji bogactwa błękitów i jest zapowiedzią następnych prezentacji artystki. Błękit w jej twórczości jest kolorem dominującym i symbolika tego koloru jest dla niej bardzo znacząca.

– Sztuka to wszystko, co otacza nas w naszym życiu, co wychodzi spod ręki lub natury, a co wzbudza w nas emocje. Mogą być one różne, czasem skrajne, czasem delikatne i ledwo zauważalne, ale ich pojawienie się świadczy o odczuwaniu. Tym jest dla mnie sztuka i jej tworzenie – mówiła Barbara Kowalczyk.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK