Fot. Materiały prasowe

Powstaje Super Ranking SAR

przez Think MICE

Z inicjatywy SAR powstaje pierwszy, przekrojowy ranking agencji komunikacyjnych, mediowych oraz klientów – obejmujący wyniki z trzech konkursów: KTR, Innovation i Effie. Ranking SAR ogłoszony zostanie po raz pierwszy w listopadzie br. i będzie funkcjonował cyklicznie w kolejnych latach.

Połączony ranking wyników konkursów Effie/KTR/Innovation ma prezentować agencje prowadzące najbardziej innowacyjne, kreatywne i efektywne działania komunikacyjne oraz marketerów i marki będące liderami w prowadzeniu działań biznesowych w tych kategoriach.

– Zwieńczeniem pracy nad misją i strategią SAR przez zarząd jest powstanie corocznego rankingu najlepszych innowacyjnych, kreatywnych i efektywnych uczestników rynku komunikacji marketingowej w Polsce na podstawie wyników konkursów Innovations, KTR i Effie. Nowy ranking SAR będzie pełnił wielorakie funkcje. Wskaże najbardziej wszechstronne i wyróżniające się swoimi działaniami marketingowymi zarówno marki, jak i agencje reklamowe i mediowe. Może stać się także użyteczną bazą wiedzy o najlepszych i najczęściej nagradzanych w Polsce kampaniach. Da również możliwości komparatywne agencjom, by pokazywały dzięki rankingowi swoje najsilniejsze kompetencje i przewagi rynkowe, co może zainteresować nabywców usług marketingowych, czyli działy marketingu i działy zakupu – powiedział Dariusz Andrian, prezes zarządu SAR, CEO VMLY&R.

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR zostało założone w 1997 roku. Organizacja zrzesza firmy, które tworzą efektywną komunikację marketingową. Obecnie to jest 126 podmiotów, wśród nich agencje full service, mediowe, brand design & consulting, event marketingowe, interaktywne, AdTech, komunikacji i PR oraz domy produkcyjne.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK