Fot. Materiały prasowe

Sopot organizuje Dni Kurortu

przez Think MICE

W tym roku Sopot obchodzi 200-lecie tradycji kurortowych i uzdrowiskowych. Z tej okazji w długi czerwcowy weekend – 9-11 czerwca – w mieście odbędą się Dni Kurortu.

Dni Kurortu powstały z myślą o mieszkańcach miasta i regionu, ale także przybywających z całej Polski gościach w celu zachęcenia ich do korzystania z walorów uzdrowiskowych oraz oferty spa. Wydarzenie organizowane jest przez Sopocką Organizację Turystyczną, miasto Sopot i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Przez trzy dni na skwerze kuracyjnym, molo i w przestrzeni miasta na gości czekać będą atrakcje: inhalacje i zabiegi z sopocką solanką, ćwiczenia z fizjoterapeutą, joga na molo, masaże, zabiegi i konsultacje kosmetologiczne, gry, konkursy, warsztaty i koncerty dla dzieci, premiera teatrzyku „Historia Sopotu”, kiermasz książek, degustacje zdrowej żywności, solanki i sopockiej wody z saturatora, zwiedzanie Zakładu Balneologicznego, wieczorne zwiedzanie Sopotu z przewodnikiem, pokaz mody historycznych strojów kąpielowych, miejska parada, grająca fontanna na skwerze Kuracyjnym, projekcje na latarni Zakładu Balneologicznego, bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej, koncerty na molo, silent disco oraz potańcówka w muszli koncertowej.

– Kurort to takie trochę magiczne słowo, może nieco zapomniane, bo częściej w ostatnich latach używało się słowa „uzdrowisko”. Celowo chcemy wrócić do słowa kurort i do idei kurortu. Bo kurort to jest miejsce, gdzie leczy się duszę i ciało. To miejsce, gdzie obok zabiegów kąpielowych, zabiegów prozdrowotnych, jest również bardzo bogata oferta kulturalna, rekreacyjna i gdzie po prostu dobrze spędza się czas – powiedziała Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu

Sopocka Organizacja Turystyczna zaprosiła do współpracy przy Dniach Kurortu partnerów – lokalnych przedsiębiorców oraz podmioty, które pracują na rzecz zdrowia oraz rozwoju oferty wellness i spa.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK