Fot. Materiały prasowe

Mistrzostwa Polski Barmanów w Bachleda Resort Zakopane

przez Think MICE

Najlepsi barmani z całej Polski zgromadzili się w Bachleda Resort w Zakopanem podczas The IBA World Cocktail Championship 2023. 

Po I Mistrzostwach Polski Koktajli Bezalkoholowych w kooperacji z marką Perrier, Stowarzyszenie Polskich Barmanów podjęło się realizacji kolejnego przedsięwzięcia, jakim były Mistrzostwa Polski 2023. 

9 maja br. 200 barmanów z całego kraju spotkało się w Bachleda Resort Zakopane, by zmierzyć się w czterech konkurencjach sprawdzających ich wachlarz umiejętności. Blind test pokazał ich zdolności sensoryczne, pisemny test wiedzy w języku angielskim znajomość aspektów teoretycznych branży barmańskiej, a prezentacja koktajlowa swobodę pracy za barem. Całość została zwieńczona speed rundą, pokazującą jak w niekorzystnych warunkach pracy i pod presją czasu barmani potrafią przygotować cztery koktajle z zachowaniem wszelkich zasad estetyki serwisu. Ten całodzienny „barmański maraton” wyłonił zwycięzcę, który wraz ze Stowarzyszeniem Polskich Barmanów wybierze się w podróż do Rzymu na Mistrzostwa Świata 2023. 

Najlepszym z finałowej czołówki konkursu, organizowanego pod głównym patronatem wódki Chopin okazał się Dawid Stolc, który będzie reprezentował Polskę w stolicy Włoch. Poza wysoką łączną notą punktów Stolc zaskoczył faktem, że był to dla niego pierwszy profesjonalny konkurs barmański w życiu. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK