Fot. Materiały prasowe

MPI Poland Chapter ma nowy plan działania

przez Think MICE

Dyskusje, warsztaty i sesje szkoleniowe, których celem było wypracowanie planu działania na kolejny rok. Tak wyglądało doroczne spotkanie Business Plan Summer Meeting MPI Poland Chapter, które w pierwszy weekend sierpnia odbyło się w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi.

W czasie trwających dwa dni rozmów, 26 członków pracowało nad strategicznym planem stowarzyszenia. Jest on związany przede wszystkim z rozwijaniem programu edukacyjnego, ale także innych obszarów działalności, w tym m.in. komunikacji, członkostwa, finansów czy wspierania studentów (jednym z omawianych punktów, był program mentoringowy oraz stażowy tworzony z myślą o nich).
Warsztaty były prowadzone w dynamicznej formie, co miało wpłynąć na zwiększenie efektywności pracy. Uczestnicy dokonali więc m.in. analizy swojego stowarzyszenia na szablonie modelu biznesowego Business Model Canvas, wypracowywali idee rozwoju poszczególnych obszarów działalności metodą World Café, a także rozegrali szereg gier komunikacyjnych i integracyjnych.
W programie wieczornych aktywności, znalazł się spacer z przewodnikiem po łódzkiej Manufakturze (przygotowany przez Grupę Fabricum), demonstracja pracy krosien w ruchu w Muzeum Fabryki, warsztaty druku na tkaninie czy zjazd tyrolką z tarasu widokowego Muzeum nad rynkiem Manufaktury.
Sierpniowe spotkanie MPI Poland Chapter, poza wypracowaniem planu działania na najbliższe miesiące, było także formalnym przekazaniem kierownictwa w stowarzyszeniu przez ustępujący Zarząd (2015-2017), pod przewodnictwem Agnieszki Faracik – Leśniak, nowej prezes Marcie Kicler i jej Zarządowi. Przypomnijmy, w jego skład wchodzą: Monika Dymacz – Kaczmarczyk (wiceprezes ds. edukacji), Agnieszka Ziemiańska (wiceprezes ds. członkostwa), Kinga Soćko (wiceprezes ds. finansów) oraz Miłosz Stanisławski (wiceprezes ds. studentów). W wyborach uzupełniających do Zarządu dołączyła też Julia Górecka obejmując stanowisko wiceprezesa ds. komunikacji.
Jak informuje MPI Poland Chapter nowy Zarząd podjął już działania mające na celu wdrożenie opracowanych na łódzkim spotkaniu pomysłów. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem rocznego programu warsztatów edukacyjnych, integrujących branżę spotkań typu „road tour”, planowana jest też nowa forma aktywności – indywidualne spotkania z cyklu „Przerwa kawowa z MPI” dla obecnych i potencjalnych członków. W najbliższym czasie działalność stowarzyszenia dotyczyć będzie poza tym aktywizacji osób już zrzeszonych w MPI poprzez m.in. dostarczanie im innowacyjnych rozwiązań branżowych oraz wiedzy z globalnego oddziału MPI, a także pomoc w pozyskiwaniu grantów na edukację przy współpracy z MPI Foundation czy efektywniejsze korzystanie z zasobów MPI Academy.

  • MPI-spotkanie-2
  • MPI-spotkanie-3
  • MPI-spotkanie-4
  • MPI-spotkanie-5
  • MPI-spotkanie-6
  • MPI-spotkanie-7

Simple Image Gallery Extended

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK