Fot. Materiały prasowe

Hotel Bellotto rozpoczyna współpracę z warszawską Pragalerią

przez Think MICE

Wiosną br. hotel Bellotto oficjalnie rozpoczyna kooperację z warszawską Pragalerią. Owocem współpracy będą organizowane w tym obiekcie wystawy i aukcje polskich artystów.

W hotelu Bellotto były już organizowane wystawy, zarówno uznanych, polskich twórców, jak i lokalnej bohemy artystycznej. W tym celu znajdujące się na parterze sale konferencyjne oraz niezniszczona działaniami wojennymi zabytkowa piwnica zamieniały się w przestrzeń wystawienniczą, nieodbiegającą od standardów prezentowanych przez współczesne galerie sztuki.

– Najważniejszy jest klient i wsłuchiwanie się w jego potrzeby. Dlatego hotel na bieżąco stara się sprostać ich potrzebom. Chcemy, by hotel Bellotto był dla naszych gości czymś więcej niż tylko hotelem, w którym mogą odpocząć, ale miejscem, które ich inspiruje, wspiera ich codzienne pasje. Dbamy o detale – jak w przeszłości Canaletto i tym się  kieruje w codziennej pracy i w myśleniu o przyszłości. Mamy ambicje być hotelem najbardziej skoncentrowanym na pasjach naszych gości – powiedział Maciej Wołoszczak, dyrektor operacyjny hotelu Bellotto.
Ostatnio goście zwrócili się do hotelu z prośbą o organizację wernisażu ich ulubionych malarzy. W ten sposób zrodził się pomysł na „Spotkania ze Sztuką” i nawiązanie stałej, strategicznej współpracy z warszawską Pragalerią. W planach jest organizacja czterech wernisaży (edycja wiosenna, letnia, jesienna i zimowa).

Pragaleria to galeria sztuki i dom aukcyjny istniejący od 2015 roku na warszawskiej Pradze. Głównym celem jej działalności jest promowanie współczesnej polskiej sztuki i klasyki designu. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą oraz liczne aukcje (m.in.: aukcje młodych twórców, aukcje sztuki dawnej, a także aukcje designu i liczne aukcje tematyczne). Instytucja prezentuje zarówno uznanych już na międzynarodowej arenie artystycznej twórców, jak i początkujące młode talenty.

– Jesteśmy przekonani, że wspólne przedsięwzięcia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród gości hotelu, adeptów sztuki, jak i miłośników sztuki i kolekcjonerów. Dołożymy wszelkich starań, żeby wystawy organizowane wspólnie przez hotel Bellotto i Pragalerię prezentowały najwyższy poziom artystyczny – powiedział Mikołaj Konopacki, prezes Pragalerii.
Pierwsze, wiosenna edycja „Spotkania ze sztuką” w hotelu Bellotto odbędzie się na początku kwietnia.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK