Fot. Materiały prasowe

Leonardo Boutique Krakow Old Town otrzymał certyfikat Green Key

przez Think MICE

Krakowski hotel Leonardo Boutique Old Town został wyróżniony za ekologiczne podejście do biznesu i otrzymał potwierdzający to certyfikat Green Key.

Leonardo Boutique Krakow Old Town w ciągu roku działalności zdobył uznanie specjalistów w dziedzinie ekologii. W lutym br. otrzymał certyfikat Green Key – wyróżnienie przyznawane od blisko czterdziestu lat przez międzynarodową organizację FEE (Foundation for Environmental Education), która w Polsce funkcjonuje jako Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Celem jej działań jest budowanie świadomości ekologicznej, społecznej i wspieranie takich praktyk w codziennym funkcjonowaniu obiektów. 

– Przyznanie nam certyfikatu Green Key to wyraźne potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek działań w zakresie dbania o środowisko jest słuszny. Świadomie korzystamy z zasobów wody, energii i mimo, że hotel działa od niedawna, możemy pochwalić się ważnymi inicjatywami z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. M.in. aktywnie wspieraliśmy uchodźców z Ukrainy, gdy była największa potrzeba, wsparliśmy fundację ratującą zdrowie i życie dzieci, a także uczestniczyliśmy w edukowaniu młodzieży w branży hotelarskiej. Od niedawna udostępniamy także gościom bezpłatne bilety komunikacji miejskiej, po to, by zmniejszyć wpływ podróżnych na środowisko naturalne – powiedziała Monika Wacowska-Maciąg, hotel manager w Leonardo Boutique Krakow Old Town. 

– Certyfikaty ekologiczne to absolutna konieczność dla hoteli w dzisiejszych realiach – każda duża firma, zainteresowana współpracą już na wstępie sprawdzi ten aspekt. W Leonardo Hotels zrównoważone i proekologiczne działania są wpisane w globalną strategię ESG i każdy z naszych hoteli jest zobligowany do zdobycia właśnie certyfikatu Green Key. W Polsce posiada go NYX Hotel Warsaw, a teraz również obiekt w Krakowie – dodała Magdalena Młynarczyk, sales & marketing director Leonardo Hotels Poland. 

Leonardo Boutique Krakow Old Town posiada trzy gwiazdki, oferuje 95 pokoi, restaurację, bar oraz patio, a także trzy sale konferencyjne.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK