Fot. Materiały prasowe/Movenpick Balaland

Accor z nowymi otwarciami hoteli Mövenpick 

przez Think MICE

Węgry i Serbia dołączają do portfolio Mövenpick. Pierwsze obiekty tej szwajcarskiej marki powstały w resortowych miejscowościach Szántód i Vrdnik. 

 Zlokalizowany w Szántód Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton to pięciogwiazdkowy hotel położony nad brzegiem Balatonu. Obiekt jest częścią szerszego kompleksu BalaLand obejmującego park rozrywki dla rodzin z atrakcjami w środku i na zewnątrz. Goście hotelu mają do dyspozycji 109 pokoi klasy premium, w tym 46 apartamentów. Każdy z nich wyróżnia się motywem zainspirowanym powieścią „W 80 dni dookoła świata”. Na odwiedzających czeka też oferta wellness (pięć gabinetów zabiegowych SPA z trzema saunami, kabina solna, łaźnia parowa i pokój terapii dla par, sala fitness). Na miejscu jest poza tym restauracja (Pirate Restaurant & Terrace) i bar.

– Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick na Węgrzech to prawdziwy kamień milowy dla lokalnej branży hotelarskiej i turystycznej. Bycie pierwszym międzynarodowym, pięciogwiazdkowym ośrodkiem nad jeziorem Balaton oznacza dla nas duże wyróżnienie – powiedział Dieter Prachner, general manager Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton.  

Z kolei mieszący się w serbskiej miejscowości Vrdnik Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme to czterogwiazdkowy hotel oferujący 201 pokoi i apartamentów z balkonami z widokiem na uzdrowisko Virdnik i Fruška Gora.

– Cieszymy się, że mamy przyjemność zaoferować turystom przyjeżdżającym do Serbii popularną i uznaną na całym świecie wybitną markę hotelarską. Pierwszy hotel Mövenpick w kraju to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści lokalnej społeczności, wzbogacając ofertę turystyczną o usługi hotelowe na najwyższym poziomie. Wspaniałe otoczenie Parku Narodowego Fruška Gora w połączeniu z imponującą ofertą kulinarną hotelu i nowoczesnymi wnętrzami oraz największym ośrodkiem spa i centrum konferencyjnym w kraju sprawia, że Mövenpick Resort & Spa Fruške Terme jest prawdziwym klejnotem krajowej turystyki – powiedział Dejan Pejcinovic, general manager Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme.

W Mövenpick Resort & Spa Fruške Terme znalazły się dwie restauracje i bary. Podróżni mogą skorzystać też z zajęć wodnych i spa – strefa welness oferuje 11 basenów, 12 saun i centrum fitness. Obiekt jest też częścią największego centrum konferencyjnego w Serbii z salą kongresową na 600 osób oraz 11 elastycznymi przestrzeniami, które mogą pomieścić łącznie tysiąc uczestników. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK