Fot. Materiały prasowe

Na PGE Narodowym można już organizować całostadionowe imprezy masowe

przez Think MICE

– PGE Narodowy jest miejscem bezpiecznym i można na nim organizować imprezy masowe – poinformował Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego. Największy stadion w Polsce przygotowuje się obecnie do rekordowego pod względem wydarzeń sezonu.

Na PGE Narodowym odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji wydarzeń całostadionowych w 2023 roku. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele zarządu operatora stadionu oraz członkowie zespołu eksperckiego, którzy przedstawili szczegóły wyników przeprowadzonych badań oraz rekomendacji. Według ekspertów, którzy od miesięcy współpracują z operatorem PGE Narodowego, wyniki specjalistycznych badań jednoznacznie wskazują, że stadion jest miejscem bezpiecznym, na którym można organizować wydarzenia całostadionowe. Organizacja eventów zaplanowanych na 2023 rok nie jest więc zagrożona.

Przypomnijmy. Z końcem października 2022 roku, podczas kontroli konstrukcji stalowej dachu, wykryto wadę na jednym z odlewów. Finalnie na wadliwym elemencie został zamontowany specjalistyczny bypass, w którego montaż zaangażowanych było około 50 osób. Łącznie przeprowadzono około 500 badań nieniszczących w ciągu dwóch miesięcy, a zamontowanie bypassu trwało 20 dni.

Źródło: PGE Narodowy, oprac. MK