Fot. Materiały prasowe/Katarzyna Cegłowska

Przyznano rekomendacje POT na lata 2023-2024

przez Think MICE

Siedem convention bureaux, 13 organizatorów podróży motywacyjnych (ITC) oraz 17 profesjonalnych organizatorów kongresów (PCO) otrzymało rekomendacje Poland Convention Bureau POT (PCB POT) na lata 2023-2024.

28 lutego br. w NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels w Warszawie odbyło się spotkanie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) podczas którego wręczono certyfikaty dla convention bureaux oraz profesjonalnych organizatorów spotkań i wydarzeń (PCO i ITC). 

Po pozytywnej weryfikacji dokumentów złożonych do programów rekomendacji, certyfikaty otrzymało 21 podmiotów gospodarczych (niektóre w podwójnej kategorii) oraz siedem miejskich i regionalnych biur convention. Wśród wyróżnionych znalazły się również nowe podmioty. – W 2022 roku PCB POT obchodziło 20-lecie działalności, a od kilku miesięcy funkcjonuje jako Biuro Spotkań i Wydarzeń w POT. To co pozostaje niezmienne to wsparcie dla profesjonalnych partnerów polskiego przemysłu spotkań. Wręczyliśmy im 37 certyfikatów z rekomendacjami POT, które są potwierdzeniem ich profesjonalizmu i wysokiej jakości świadczonych przez nich usług – powiedział Marcin Różycki, wiceprezes POT. 

POT realizuje programy rekomendacji PCO, ITC i biur convention od prawie 20 lat. Służą one profesjonalizacji polskiej branży spotkań poprzez rozwijanie usług konferencyjnych w Polsce, podnoszenie wiedzy i umiejętności oraz umacnianie pozycji zawodowej osób działających na rynku spotkań przez współpracę międzynarodową. – Cieszy mnie fakt, że PCB POT kontynuuje program rekomendacji, który odgrywa ważną rolę w przyciąganiu międzynarodowych wydarzeń do Polski. Warto podkreślić, iż regulamin programów zostały przez nas zaktualizowane i przystosowane do nowej rzeczywistości czyli hybrydyzacji i digitalizacji wydarzeń konferencyjnych – powiedziała Aneta Książek, kierownik PCB POT.

Rekomendowane przez PCB POT podmioty wykazują się także innymi działaniami wykazującymi na ich profesjonalizację. Chodzi m.in. o posiadane certyfikaty, członkostwo w stowarzyszeniach i organizacjach międzynarodowych, nagrody branżowe czy działania podejmowane w duchu zrównoważonego rozwoju. Wszystkie one mogą liczyć na promocję ze strony PCB POT. Obejmuje ona m.in. informacje o tych firmach w prezentacjach dla zagranicznych organizatorów, na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Ponadto, rekomendowani organizatorzy otrzymują zaproszenia do uczestnictwa w różnych inicjatywach organizowanych przez POT, takich jak międzynarodowe targi branżowe, podróże studyjne, warsztaty, szkolenia itp.

Ceremonia wręczenia certyfikatów PCB POT była częścią spotkania dla przedstawicieli przemysłu spotkań oraz biur odpowiedzialnych za promocję destynacji. Podczas tegorocznego wydarzenia zainaugurowano również nowy projekt pod nazwą Laboratorium Twórców (Eventprofs Creators Lab), w ramach którego uczestnicy wzięli udział w Sesji Inspiracji z ekspertkami – Natashą de Caiado Castro i Dagmarą Platą-Alf.

Rekomendowane Convention Bureaux
Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz tytuł Rekomendowane Convention Bureaux na lata 2023-2024 otrzymały:
1. Gdansk Convention Bureau
2. Kraków Convention Bureau
3. Łódź Convention Bureau
4. Mazovia Convention Bureau
5. Poznań Convention Bureau
6. Warsaw Convention Bureau
7. Convention Bureau – Wrocław

Rekomendowane PCO
Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz tytuł Rekomendowany Profesjonalny Organizator Kongresów (PCO) na lata 2023-2024 otrzymały:
1. Allegro Brand Experience Agency
2. Argentum Event
3. Business Service Galop
4. Creative Poland
5. DMC Poland
6. event-factory
7. FSWO Sp. z o.o.
8. Furnel Travel International Sp. z o.o
9. Grupa MTP – Poznań Congress Center
10. Jan-Pol DMC Poland
11. Jordan Group
12. Mazurkas Congress Management
13. PolandPops Meetings & Incentives
14. Relago
15. Symposium Cracoviense Sp. z o.o.
16. Targi w Krakowie Ltd.  
17. Tarifa Corporate Events

Rekomendowane ITC
Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej  oraz tytuł Rekomendowany Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych (ITC) na lata 2023-2024 otrzymały:
1. Allegro Brand Experience Agency
2. Argentum Event
3. DMC Poland
4. Furnel Travel International Sp. z o.o
5. Intercrac DMC
6. Jan-Pol DMC Poland
7. Jordan Group
8. Mazurkas DMC Poland
9. PolandPops Meetings & Incentives
10. Tarifa Corporate Events
11. Travel Projekt DMC Poland
12. Vengo DMC Poland Sp. z o. o.
13. Wowland – Polka Travel

Źródło: PCB POT, oprac. IK