Fot. Materiały prasowe

VES w ścisłym finale międzynarodowego konkurs Event Technology Awards 2017 

przez Think MICE

VES, za swój nowatorski technologicznie i kreacyjnie video mapping 3D, który stanowił główny element multimedialnej scenografii oficjalnej części Gali Panattoni EUROPE 2016 został doceniony przez międzynarodowe jury i znalazł się w ścisłym finale konkursu The Event Technology Awards w kategorii „Best use of Projection Mapping”. 

– Nominacja dla VES i Anix Events pokazuje jak silnia kreacyjnie i technologicznie jest nasza krajowa branża. Prawie każdego dnia słyszymy o kolejnych spektakularnych eventach, jakie odbywają się nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Informacja o nominacji i fakt, że zrealizowaliśmy jeden z siedmiu najlepszych mappingów ubiegłego roku w Europie napawa dumą – mówi Iwona Czarnata, dyrektor zarządzający VES.
Konkurs The Event Technology Awards uznawany jest za jeden z kluczowych w branży eventowej. Podczas finałowej Gali nagradzane są najbardziej nowatorskie technologicznie realizacje i rozwiązania mijającego roku. Wielki finał konkursu odbędzie się 9 listopada w Londynie. 
Video mapping 3D zrealizowany przez VES podczas Gali Panattoni EUROPE 2016 to przykład, jak umiejętne wykorzystanie  najnowszych technologii pozwala realizować najśmielsze eventowe kreacje w zupełnie nowym wymiarze – począwszy już od etapu projektowania. Surowe wnętrza zabytkowego warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewiec, dzięki najnowszym technologiom i niepowtarzalnej kreacji, posłużyły do stworzenia bezprecedensowego video mappingu 3D. Multimedialna scenografia wyświetlana jednocześnie w pięciu płaszczyznach otaczała zebranych gości z każdej strony. Dzięki pełnej integracji wszechobecnego obrazu z dźwiękiem goście zostali przeniesieni do niezwykłych wnętrz hal magazynowych pełnych pracujących trybów i budujących się rusztowań.


– W swoich realizacjach zawsze stawiamy na niestandardowe rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o miejsce eventu, jak możliwości technologiczne. Tym razem chcieliśmy zastąpić klasyczną scenografię i technikę nowoczesnymi technologiami, a cały budynek przekształcić w wielki, multimedialny ekran. Bez wątpienia, było to możliwe dzięki zaufaniu i otwartości na nowe rozwiązania ze strony klienta – mówi Michał Pieprzowski, Anix Event.
– W wieloetapowy proces przygotowania eventu od strony technicznej zaangażowanych z naszej strony było ponad 25 osób, m.in. 18 techników i pięciu programistów pracujących bezpośrednio w miejscu organizacji eventu oraz koordynatorzy odpowiadający za całą logistykę wydarzenia. Takie wydarzenia jak Gala Panattoni EUROPE pokazują, że w Polsce mogą powstawać produkcje eventowe, których projekt i kreacja stoją na najwyższym światowym poziomie – dodaje Iwona Czarnata. 

Nad powodzeniem realizacji od strony technicznej, w tym również zapewnienia backupów sprzętowych i realizacją tak nowatorskiego technologicznie video mappingu 3D czuwał od strony VES Łukasz „Bandzi” Błażewicz – kierownik ekipy technicznej.

Pomysłodawcą oprawy i organizatorem wydarzenia był Anix Event. Za oprawę multimedialną odpowiada firma VES. Wydarzenie zostało przygotowane w ścisłej współpracy z Działem Marketingu Panattoni Europe. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos