Fot. Materiały prasowe

Warszawa kandydatem na najlepszy kierunek turystyczny 2023

przez Think MICE

Warszawa, jako jedyne miasto w Polsce, znalazła się w gronie 20 europejskich miast nominowanych do finału w prestiżowym konkursie European Best Destinations 2023.

– Po informacji o rekomendacjach czynionych dla Polski przez dziennikarzy CNN to druga fantastyczna informacja dla naszego kraju i stolicy. Oznacza ona, że znaleźliśmy się w gronie najbardziej atrakcyjnych turystycznie europejskich miast i regionów. Już sama nasza obecność w finałowej stawce plebiscytu jest wielkim wyróżnieniem dla Warszawy, jednak nasze ambicje sięgają jeszcze wyżej. Wierzymy, że Warszawa ma szansę znaleźć się w ścisłej czołówce stawki i stać się jednym z najchętniej wybieranych celów podróży w Europie – mówią przedstawiciele Warszawskiej Organizacji Turystycznej (WOT). 

W konkursie na najlepszy kierunek turystyczny Europy, głosują internauci z całego świata i to oni zdecydują o tym, które z miast zdobędzie ten tytuł.

– To niepowtarzalna okazja, żeby zachęcić gości z całego świata do wizyty w naszym mieście, aby mogli przekonać się sami jak przyjaznym, zielonym i otwartym dla wszystkich miastem jest Warszawa. Piękne parki, miejskie plaże, świetna oferta gastronomiczna, bogaty kalendarz wydarzeń – mamy to w Warszawie! Zagłosujmy na nią i pokażmy to światu – zachęca prezydent Rafał Trzaskowski. 

Dla stolicy to duża szansa, aby wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Wysoka lokata oznacza bowiem wzrost ruchu turystycznego, co przekłada się na rozwój miasta w wielu obszarach. Potwierdzają to doświadczenia finalistów poprzednich edycji plebiscytu.

Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę www.glosujnawarszawe.pl, odszukać Warszawę na liście 20 miast i oddać na nią swój głos. Internetowy plebiscyt rozpoczął się 20 stycznia i potrwa do 10 lutego.

European Best Destinations to organizacja powołana do życia w 2009 roku. Jej celem jest promocja turystyki i kultury miast oraz regionów europejskich.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK