Fot. Materiały prasowe

Digital Stage Europe Pro Audio and Light Event

przez Think MICE

Od 7 do 9 marca 2019 r. w Targach Kielce odbędzie się pierwsza edycja Digital Stage Europe Pro Audio and Light Event. Impreza powstała z myślą o osobach zaangażowanych w techniczną obsługę wydarzeń scenicznych i eventów oraz dla wzmocnienia tego sektora gospodarki. THINK MICE objął ją patronatem medialnym. 

Digital Stage Europe ma być połączeniem bogatej oferty targowej z szeregiem konferencji i szkoleń. Premierowe targi są odpowiedzią dla rozwoju rynku nagłośnieniowego oraz oświetleniowego w naszym kraju. Jak wynika z podsumowania przygotowanego przez Związek Producentów Audio Video oraz Międzynarodową Federację Przemysłu Muzycznego (IFPI) w 2017 r. przychody ze sprzedaży muzyki wzrosły w Polsce o 6 proc., a na świecie o 8,1 proc. Nowe wydarzenie w kieleckim ośrodku targowym to szansa na nawiązanie kontaktów między firmami z branży, a zarazem miejsce w którym zostaną przedstawione premiery produktowe i muzyczne.

Podczas Digital Stage Europe Pro Audio and Light Event będzie można zobaczyć, m.in. najnowszy sprzęt studyjny, estradowy, nagłośnieniowy czy oświetleniowy. Wydarzenie w Targach Kielce adresowane jest do realizatorów dźwięków i właścicieli studiów nagraniowych, zawodowych DJ’ów, profesjonalnych i amatorskich zespołów muzycznych, kompozytorów, producentów i wydawców muzycznych oraz producentów i techników radiowych. Wśród zwiedzających znajdą się także dyrektorzy i pracownicy techniczni filharmonii, teatrów, kin czy domów kultury.
Oprócz konferencji i szkoleń, pokazów sprzętu oświetleniowego czy nagłośnieniowego podczas eventu odbędzie się VI Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków OSKA oraz Konkurs Nagraniowy OSKArec, których organizatorem jest Polska Sekcja Audio Engineering Society.

Digital Stage Europe – zakres branżowy:
Sprzęt estradowy (producenci i firmy rentalowe):
• Nagłośnienie – kolumny, końcówki mocy, equalizery, procesory dźwięku, systemy rejestracji, miksery, okablowanie, zestawy bezprzewodowe (nowe jako wyrób oraz usługi ich wynajmu)
• Sceny, zadaszenia, podwieszenie, wygrodzenia, systemy namiotowe
• Mikrofony
• Oświetlenie – reflektory, lasery, LED’y, konsolety sterowania oraz oprogramowanie
• Wynajem telebimów
• Efekty estradowe (wytwornice dymu, wyrzutnie ognia)

Wyposażenie studiów nagraniowych:
• stoły mikserskie, konsolety, monitory studyjne
•  oprogramowanie do nagrywania i masteringu

Sprzęt dla DJ’ów
•    gramofony
•    słuchawki
•    miksery

Wygłuszenia studiów (pianki i plexi)
Nagłośnienie budynków i obiektów wielkokubaturowych
Producenci case’ów
Firmy z branż pokrewnych: wideorelacje z imprez, obsługa filmowa z drona, podnośniki, techniki filmowe i AV, żyroskopy i stabilizatory, komunikacja (krótkofalówki)
Sprzęt nagłośnieniowy do domu (producenci, dystrybutorzy) – zestawy stereo, kina domowe, sprzęt dla audiofili, słuchawki.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found