Fot. Kuba-Kiljan/Ketti.pl

W stolicy trwają zapisy do Warszawa Business Run

przez Think MICE

Trzeciego września odbędzie się 4. edycja Warszawa Business Run. W charytatywnym biegu wzdłuż Służewca Biznesowego wystartuje 5 tysięcy uczestników. Uczestnicząc w tym wydarzeniu pomogą osobom z niepełnosprawnością z ruchową w powrocie do aktywnego życia. Wciąż można zarejestrować swoją drużynę. 

Szczytny cel, promocja aktywnego trybu życia, integracja społeczności lokalnej z biznesem, wspaniała atmosfera – tak najkrócej można scharakteryzować warszawską sztafetę, będącą częścią ogólnopolskiego projektu Poland Business Run. Tego samego dnia o godz. 10.30 bieg wystartuje aż w ośmiu miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku , Wrocławiu i Lublinie.
Pierwszy bieg charytatywny został zainicjowany w 2012 roku w Krakowie przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty, firmę UBS i Radisson Blu Hotel Kraków. Ten wyjątkowy scenariusz współpracy biznesu i miasta sprawdził się także w innych miejscowościach.

– Gdy sześć lat temu organizowaliśmy pierwszy charytatywny bieg sztafetowy, nawet nie marzyliśmy, że wydarzenie będzie miało wymiar ogólnopolski. To budujące, że z roku na rok przybywa uczestników, wolontariuszy, jak i firm zaangażowanych w organizację Poland Business Run, dzięki czemu możemy pomóc takwielu osobom. Tylko w ubiegłym roku udało nam się zebrać ponad milion złotych. Kwotę tę przeznaczyliśmy na zakup sprzętu, protez czy rehabilitację. Łącznie pomogliśmy aż 78 beneficjentom – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu. 
W Warszawie ten charytatywny bieg biznesowy odbywa się od 2014 i co roku przyciąga nie tylko biegaczy, ale także kibiców – rodziny i przyjaciół zawodników. Dlatego też organizatorzy umożliwią uczestnikom odpoczynek w Strefie Relaksu, a najmłodszym mnóstwo atrakcji w specjalnej Strefie dla Dzieci. Sprawna organizacja Warszawa Business Run możliwa jest dzięki zaangażowaniu i pomocy ponad 550 wolontariuszy, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo podczas imprezy. W tym roku trasa WBR po raz kolejny przebiegać będzie wzdłuż ulic Służewca Biznesowego – uczestnicy pobiegną z Emparku, ulicą Wołoską oraz Domaniewską.

– Warszawa Business Run to projekt organizowany przez firmy dla firm, aby stworzyć dla nich przestrzeń do współtworzenia jednego z największych ogólnopolskich projektów CSR. Nie ma w stolicy drugiego takiego wydarzenia, które w równie dużym stopniu wzmacnia więzi między lokalnymi firmami i poczucie biznesowej wspólnoty. Wszyscy jednoczymy się wokół słusznej sprawy – pomocy osobom, które doświadczył los – tłumaczy Maciej Stefaniak, project manager Warszawa Business Run. 
W ramach sztafety każdy z zawodników pięcioosobowej drużyny przebiegnie 4,2 km, by pomóc tym, którzy marzą o samodzielnym stawianiu kroków. Od pierwszej pierwszej edycji Poland Business Run zmienił życie 138 osób, w tym 17 beneficjentów warszawskiego biegu. W ich gronie znalazły się osoby po amputacji, z wrodzonymi wadami kończyn, urazami kręgosłupa i niepełnosprawnością będącą skutkiem chorób nowotworowych, cukrzycy, miażdżycy. Jednym z tegorocznych beneficjentów jest Konrad Molis, który w wyniku wypadku stracił prawą nogę. Nie pozwolił jednak, aby niepełnosprawność ograniczała jego życie – rozpoczął naukę nowego zawodu, trenuje wioślarstwo, podjął pracę jako opiekun-wychowawca. Uczestnicy warszawskiego biegu pomogą mu w sfinansowaniu profesjonalnej protezy.

Wokół charytatywnej akcji zgromadziło się wielu uczestników – biegaczy, wolontariuszy, organizatorów. Ambasadorami imprezy są m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Adrianna Palka, Rafał Sonik oraz Mateusz Kusznierewicz, a honorowy patronat objęła  Prezydent m.st.  Warszawy. 

W organizację Warszawa Business Run i wsparcie finansowe zaangażowane są firmy: Accenture, Baker McKenzie, Carlsberg, Citi, Courtyard, Credit Suisse, Echo Investment, Galeria Mokotów, Goldman Sachs, Hays Poland, Immofinanz, Marriott Warsaw, Miasto Stołeczne Warszawa, PKP Cargo, PP ELPRO, T-Mobile.  Poprzez udział w projekcie pragną pokazać, że nawet najbardziej globalny biznes nie może pozostać obojętny na potrzeby lokalnej społeczności.

Rejestracja oraz więcej informacji o inicjatywie na stronie: www.warszawabusinessrun.pl 

 Źródło: materiały prasowe