Fot. Materiały prasowe

Medal Pro Masovia dla Krzysztofa Celucha

przez Think MICE

Pro Masovia to wyróżnienie za całokształt działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizację zadań na rzecz województwa mazowieckiego. Przyznawany jest osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

– Od ponad 20 lat mam okazję pracować m.in. na Mazowszu. Zazwyczaj to właśnie spotkania, projekty i pomysły, które następnie wdrażamy, mają swój początek gdzieś... w drodze. Poniedziałek był dynamiczny i miał zakończyć się wydarzeniem, na które jeszcze nigdy nie udało mi się dotrzeć. Tym razem Gala XXIII edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego okazała się wyjątkowa. Kapituła doceniła, a zespół Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zdecydowanie mnie zaskoczył. Ogromne gratulacje dla 10 nagrodzonych za piękne inicjatywy – skomentował Krzysztof Celuch.

Krzysztof Celuch jest profesorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz prezesem Celuch Counsulting. Organizuje m.in. studencką konferencję IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw oraz opiekuje się Studenckim Kołem Naukowym 2B. W latach 2009-2017 był kierownikiem Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej oraz autorem raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce".

Od 2014 r. prowadzi badania dotyczące wpływu ekonomicznego przemysłu spotkań na gospodarkę Polski „Poland Events Impact". Jako jedyny Polak jest akredytowanym trenerem MPI Global Training, Travelife czy EventCanvas oraz posiada certyfikacje CMM, CITE, CIS, HMCC, CED. To założyciel i pierwszy prezes MPI Poland, były członek zarządu MPI (2012-2016), członek zarządu MPI Foundation, a w latach 2020-2021 przewodniczący regionu EMEA w MPI Foundation.

MK