Fot. Materiały prasowe

Browar Cieszyn wyłącznym dostawcą piwa dla Spodka i MCK w Katowicach

przez Think MICE

Regionalny Browar Cieszyn został oficjalnym i wyłącznym dostawcą piwa dla dwóch obiektów zarządzanych przez Grupę PTWP – Spodka oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) w Katowicach.

– Bardzo dobrze zdajemy sprawę z tego, że to, co dostarczamy, ma ogromny wpływ nie tylko na odbiór obiektu, ale i na odbiór organizatora. Dbamy o to, żeby zapewnić spójną jakość usług, które oferujemy – m.in. są to kwestie cateringowe i napojów – powiedział Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

Początki Browaru Cieszyn sięgają XIX wieku – został on wybudowany przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga w 1846 r. Piwo z Cieszyna szybko stało się popularne nie tylko w Księstwie Cieszyńskim, ale w całej monarchii habsburskiej. Dziś Browar Cieszyn oferuje piwa tworzone w tradycyjny sposób, w niewielkiej skali. Marka respektuje tradycje i dba o zachowanie metod procesu warzenia.– Browar ma wspaniałą tradycję i historię. Jest miejscem działającym codziennie od 176 lat! Warto więc szukać do współpracy wyjątkowych partnerów o równie bogatej historii. Nie ukrywam, że współpraca, którą zaczynamy, wynika z mojego sentymentu do Spodka. Ta katowicka hala to spora część mojego życia, towarzyszące wizytom emocje, pamiętne wspaniałe imprezy i przeżycia. To cenne, że dwie tak mocne marki ze wspaniałą tradycją łączą się biznesowo. Zarówno nam, jak i zarządcy Spodka, zależy na tym, aby lokalna historia była pomostem do dzisiejszych opowieści, oferując atrakcyjną ofertę dla współczesnego odbiorcy – powiedział Adam Leda, prezes zarządu Browaru Zamkowego Cieszyn.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK