Fot. Bartosz Mokrzycki/materiały prasowe

Przygotowania do The World Games 2017 na ostatniej prostej [WIDEO]

przez Think MICE

Wrocławiu trwają ostatnie przygotowania do Ceremonii Otwarcia The World Games 2017. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 lipca o godz. 19 na Stadionie Miejskim. Za jego organizację odpowiada Walk Events. Całe igrzyska rozgrywane będą w dniach 20-30 lipca. 

The World Games 2017 (10. Światowe Igrzyska Sportowe) to największe wydarzenie sportowe odbywające się w tym roku w Polsce. W imprezie odbywającej się w dniach 20-30 lipca br. udział weźmie ponad 3,5 tysiąca sportowców ze 112 krajów świata, którzy rywalizować będą w 31 dyscyplinach – tzw. sportach nieolimpijskich, nieobecnych na igrzyskach olimpijskich, ale niejednokrotnie równie popularnych i widowiskowych jak te rozgrywane na głównej olimpiadzie (m.in. żużel, karate, squash, gimnastyka, kajakarstwo). TWG 2017 rozpoczną się już w najbliższy czwartek (20 lipca) Ceremonią Otwarcia, za organizację której odpowiada agencja Walk Events. 

– Taka impreza musi być miejscem bardzo wielu kompromisów, bo musi w sobie mieścić i część oficjalną, i defiladę sportowców których tutaj wspólnie z publicznością powitamy we Wrocławiu, są też elementy związane z historią Wrocławia – zdradził Krzysztof Materna, który z ramienia Walk Events odpowiada za scenariusz i reżyserię eventu.

Bartosz Bieszński, managing director Walk Event podkreślił z kolei, że przygotowania do Ceremonii rozpoczęły się pół roku temu, zaś sam montaż na miejscu trwa ponad 20 dni. – Na Stadionie budujemy trzy oddzielne sceny i całą towarzyszącą infrastrukturę – powiedział. 

 

Jak informują organizatorzy TWG 2017, bilety na Ceremonię otwarcia cieszą się dużym zainteresowaniem widzów i kibiców. Pod koniec ubiegłego tygodnia w sprzedaży było ostatnie 3 tysiące spośród 25 tysięcy dostępnych wejściówek. W Ceremonii weźmie udział aż 400 artystów. Wśród nich będzie można zobaczyć Radzimira Dębskiego z orkiestrą Narodowego Forum Muzyki, Dawida Kwiatkowskiego, Kamila Bednarka, Igora Herbuta z grupą LemON czy duet BeMy. Oficjalne otwarcie uświetni również Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx, która po raz pierwszy zaśpiewa anglojęzyczną wersję hymnu The World Games 2017 pod tytułem „Run”. Ważną częścią eventu będzie także defilada sportowców, którzy rywalizować będą we Wrocławiu. Wejściówki na poszczególne zawody oraz Ceremonię Otwarcia można kupić na stronie ebilet.pl.  

Ci, którzy nie będą mogli skorzystać z tej opcji, mają jeszcze do dyspozycji szeroką ofertę transmisji telewizyjnych i transmisji online. The World Games 2017 pokazywane będą w kanałach grupy Polsat. W kanale ogólnodostępnym widzowie będą mogli zobaczyć Ceremonię Otwarcia (rozpocznie się punktualnie o godz. 19). Całość rywalizacji będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport oraz Polsatu Sport News. Realizatorzy przygotowali imponującą liczbę godzin transmisji – codziennie między 6 a 12 godzin relacji na żywo z poszczególnych aren. Dodatkowo każdego dnia przygotowane jest studio, w którym eksperci i zaproszeni goście będą komentować wyniki zawodów, a także przybliżać specyfikę poszczególnych dyscyplin. Łącznie zaplanowano ponad 100 godzin transmisji ze wszystkich obiektów rywalizacji. 

Igrzyska sportów nieolimpijskich będą także pokazywane przez niemiecką stację Sport1, która znajduje się na wielu polskich platformach cyfrowych. Przez wszystkie dni zawodów telewizja Sport1 zapewni transmisję na żywo, zarówno na swoich darmowych platformach, jak i płatnym kanale Sport1+ oraz na platformach cyfrowych Sport1. Warto dodać, że prawa do transmisji nabyła także ogólnokrajowa telewizja w Chinach CCTV5 i lokalne telewizje z Szanghaju czy Pekinu. Szacuje się, że transmisje z Wrocławia trafią do blisko 400 milionów odbiorców na całym świecie. Z każdego dnia produkowany będzie również 10-minutowy skrót najważniejszych wydarzeń, który będzie mógł być emitowany przez telewizje ogólnodostępne.  

TWG w wersji online to przede wszystkim dwa kanały – pierwszy z nich to The World Games Channel. Druga witryna to kanał Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Oprócz transmisji na żywo można na nich znaleźć wiele filmów i materiałów dotyczących głównych aktorów tej imprezy. Dostęp do World Games Channel i Olympic Channel jest bezpłatny. 

kos