Fot. Materiały prasowe

„Spotlight on Poland: Relax Explore Enjoy” 23 września w Łodzi

przez Think MICE

Już za kilka dni, w Orientarium ZOO Łódź, odbędzie się międzynarodowa konferencja skierowana do sektora turystyki przyjazdowej i MICE – „Spotlight on Poland: Relax – Explore – Enjoy”. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether i Poland Convention Bureau POT oraz Łódzka Organizacja Turystyczna.

Do udziału w spotkaniu zaproszono 15 hosted buyersów z Europy i Ameryki Północnej, zainteresowanych poznaniem nowego, zrównoważonego oblicza Polski, nowych produktów, prezentacji dobrych praktyk, a przede wszystkich chcących podzielić się swoimi opiniami i doświadczeniami. Polscy operatorzy, organizatorzy i właściciele atrakcji zostali z kolei zaproszeni do udziału w panelach dyskusyjnych w trzech obszarach tematycznych: family & friends tours, sports & cultural events oraz meetings & business travel.Konferencja odbędzie się tuż przed Światowym Dniem Turystyki. To celowy zabieg, gdyż jej organizatorzy pragną w ten sposób podkreślić, jaką turystyka ma moc napędzania ożywienia gospodarczego i przywracania społeczności międzynarodowej na właściwe tory. Z punktu widzenia planety, sektor turystyczny pomaga chronić środowisko naturalne. Innowacje, które napędzają ten sektor, mogą pomóc w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich.

– Po pierwsze, musimy przywrócić zaufanie do podróży, aby pomóc destynacjom najbardziej poszkodowanym na ponowne dzielenie się ze światem swoją kulturą, dziedzictwem i gościnnością. Po drugie, kryzys, wywołany pandemią COVID-19 i konfliktem zbrojnym w Ukrainie, stanowi  doskonałą okazję do ponownego przemyślenia turystyki i zrozumienia nieodwracalnych już procesów w tworzeniu produktów turystycznych i promocji turystyki – mówią organizatorzy.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK