Fot. Materiały prasowe

Sto metrów kwadratowych ekranu LED HD2 na sesji UNESCO 

przez Think MICE

W dniach 2-12 lipca w Krakowie odbyła się 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sesje plenarne miały nie tylko istotne znaczenie kulturowe, ale także niosły nową jakość technologiczną: specjalnie na potrzeby kongresu firma Visualsupport wybudowała ekrany LED o powierzchni 100 mkw. 

W 11-dniowym wydarzeniu wzięło udział 130 oficjalnych delegacji, a do Krakowa zawitało ponad 3000 gości z ponad 190 krajów. Organizatorem było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa, zaś bezpośrednim gospodarzem obrad Centrum Kongresowe ICE Kraków. Dla ICE był to najdłuższy kongres w historii – łącznie odbyło się 35 wydarzeń, w tym wydarzeń towarzyszących i o charakterze kulturalnym. 
Visualsupport był odpowiedzialny za realizację multimedialną wydarzenia. Sala audytoryjna ICE na czas tego prestiżowego kongresu została wyposażona przez Visualsupport w potężnych rozmiarów LED Unilumin UPAD III P2.6 o powierzchni 15x5,5 mkw. o rozdzielczości ponad 4K (5760x2112) oraz dwa ekrany boczne o powierzchni 3,5x2 mkw. Instalację multimedialną obsługuje system Barco E2 oraz 6 procesorów Novastar MCTRL4K.

Krakowska firma Visualsupport specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań multimedialnych dla branży eventowej. Zespół składa się z profesjonalnych techników multimedialnych, realizatorów wizji, operatorów i doświadczonych producentów. Visualsupport stale rozbudowuje własne zaplecze sprzętowe, wyposażając je w profesjonalne urządzenia służące przetwarzaniu oraz prezentacji obrazu i treści. 
Obecnie w ofercie Visualsupport znajdują się najwyższej jakości ekrany LED o rozdzielczości od P2.6 do P7.8, profesjonalne projektory multimedialne o mocy światła do 40 000 ANSI lumenów, szeroki wachlarz różnorodnych ekranów projekcyjnych wiodących producentów, zaawansowane urządzenia do przetwarzania obrazu m.in. D3, Barco E2 oraz procesory do obsługi obrazów o rozdzielczości 4K. 

Wybrane realizacje Visualsupport: UEFA EURO 2012, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, Ceremonię otwarcia targów Hannover Messe 2017, Forum Ekonomiczne w Krynicy 2012-2016, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie oraz Festiwal Światła w Jerozolimie (projekcja w technologii mappingu). 

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos