Fot. Materiały prasowe

Zarząd EuMA odwiedził Warszawę

przez Think MICE

Po raz pierwszy w historii w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu European Microwave Association EuMA. Przedstawiciele stowarzyszenia (z Włoch, Francji, Niemiec, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, w sumie 11 osób) spędzili w stolicy trzy dni (7-9 lipca).

W tym czasie poza obradami mieli również okazję zwiedzić miasto. W programie nie zabrakło pieszej wycieczki po Starym Mieście, rejsu po Wiśle, wizyty w Muzeum Chopina oraz Koncertu Chopinowskiego w Łazienkach Królewskich. 
Organizacją wydarzenia zajęło się EXPO XXI Warszawa, przy wsparciu ze strony Warsaw Convention Bureau. Obiekt ma nadzieję, że w przyszłości uda mu się przyciągnąć do Warszawy główną europejską konferencję mikrofalową EuMW. – EuMW European Microwave Week jest organizowany co roku, składa się z trzech konferencji, kilkunastu warsztatów oraz wystawy. Zwykle w tym wydarzeniu uczestniczy ok. 2,5 tys. osób. Co ważne, jeśli stowarzyszenie EuMA raz wybierze destynację dla European Microwave Week, to wraca do niej co kilka lat. Zależy nam więc na tym, żeby członkowie EuMA przekonali się o tym co Warszawa może zaoferować i wzięli pod uwagę stolicę Polski jako potencjalne miejsce dla ulokowania przyszłych EuMW – powiedziała Anna Górska, business development director w EXPO XXI Warszawa.
Pierwszy wolny termin, w którym w Warszawie mogłaby zostać zorganizowana konferencja EuMW to 2027 r., jednak decyzja o lokalizacji imprezy właśnie w tym terminie musi nastąpić nie później niż w 2019 r. Mimo że oficjalny konkurs rozpocznie się dopiero w przyszłym roku już dzisiaj wiadomo, że konkurentami Polski będą Hiszpania i Szwecja.  

Posiedzenia Zarządu EuMA odbywają się cztery razy w roku. Warszawa została wybrana dzięki zaproszeniu prof. Józefa Modelskiego, Ambasadora Kongresów Polskich, wykładowcy akademickiego Politechniki Warszawskiej, członka Zarządu EuMA w latach 1997-2007. 

mk