Fot. Materiały prasowe

Ras Al Khaimah: liczba turystów osiągnęła poziom sprzed pandemii

przez Think MICE

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAK TDA) ogłosiło, że emirat odwiedziła najwyższa liczba turystów od początku pandemii. W pierwszym półroczu br. było to 521 085 międzynarodowych i krajowych gości, co oznacza wzrost o 21 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym oraz powrót do danych sprzed COVID-19.

Jak informują przedstawiciele RAK TDA, dobre wyniki emiratu w 2022 r. wzmocniło otwarcie kilku nowych hoteli i kurortów, w tym Radisson Resort Ras Al Khaimah na wyspie Marjan, InterContinental Mina Al Arab, a ostatnio Mövenpick (także na wyspie Al Marjan), gdzie znajduje się największy pływający park wodny w Ras Al Khaimah. Emirat może teraz pochwalić się ponad 8 tys. miejsc noclegowych. Kolejne ponad 4,6 tys. zostanie oddanych do użytku w ciągu najbliższych kilku lat.

– Ras Al Khaimah jest jednym z pierwszych miejsc w regionie, które powróciły do poziomu sprzed COVID-19 dzięki szybkiemu dostosowaniu naszej społeczności turystycznej. Jest to tym bardziej niezwykłe, że obecny krajobraz gospodarczy i geopolityczny, w którym działamy, kieruje naszą uwagę na to, co jest ważne dla długoterminowej odporności – na dywersyfikację, społeczność i zrównoważony rozwój. Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca roku osiągnąć ponad 1,11 mln przyjazdów i w pełni powrócić do poziomu sprzed pandemii w ciągu zaledwie dwóch lat – powiedział Raki Phillips, dyrektor generalny RAK TDA.

Ras Al Khaimah pojawił się ostatnio na liście Greatest Places of 2022 magazynu Time, na której znajduje się 50 miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić. Emirat wyróżniono ze względu na ofertę atrakcji typu „adventure” oraz unikalną topografię i georóżnorodność.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK