Warszawa wygrywa wyścig o organizację Information Security Forum

przez Think MICE

Ponad 900 osób weźmie udział w Information Security Forum’a (ISF) Annual World Congress, który w listopadzie 2020 r. odbędzie się w Warszawie w EXPO XXI. Warszawa na ostatnim etapie rywalizacji o tę imprezę pokonała Edynburg, Madryt, Barcelonę i Brukselę.

ISF to światowy lider w informacji cyfrowej, bezpieczeństwie i zarządzaniu ryzykiem. Forum Bezpieczeństwa Informacyjnego (ISF) powstało w 1989 r. i jest niezależną organizacją non-profit, której członkami są liczne wiodące organizacje świata, znajdujące się na listach Fortune 500 i Forbes 2000. Organizacja zajmuje się badaniem, wyjaśnianiem i rozwiązywaniem najważniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem informacji i zarządzaniem ryzykiem, opracowując metody, procesy i rozwiązania dotyczące najlepszych praktyk, które zaspokajają potrzeby biznesowe członków.

Kongres ISF co roku odbywa się w innej lokalizacji i co roku wiele miast konkuruje o jego organizację. W 2015 r. gościł w Atlancie w USA, a w 2016 r. w Berlinie w Niemczech. W marcu tego roku w Warszawie odbyła się wizyta kontrolna, koordynowana przez Warsaw Convention Bureau (WCB) i EXPO XXI, która zaowocowała decyzją o przyznaniu stolicy praw do organizacji wydarzenia w 2020 r. –    współpraca WCB i EXPO XXI Warszawa zaowocowała kolejnym sukcesem.
–  Cieszę się, że mamy w Warszawie rzetelnego partnera i dzięki wspólnym wysiłkom zdobywamy coraz więcej międzynarodowych wydarzeń do stolicy – mówi Davide Odella, szef Działu Sprzedaży w EXPO XXI Warszawa. – Organizacja najważniejszego na świecie wydarzenia o tematyce bezpieczeństwa informacji w Warszawie to również ogromna promocja naszego kraju na arenie międzynarodowej – dodaje Odella.

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos