Fot. Materiały prasowe

Ras Al Khaimah wspiera imprezy MICE dla stowarzyszeń

przez Think MICE

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah ogłosiło nowe inicjatywy wspierające realizację imprez MICE dla stowarzyszeń. Inicjatywy są uruchamiane zgodnie ze strategią mającą na celu wzmocnienie pozycji Ras Al Khaimah jako wiodącego ośrodka MICE w regionie oraz dalszy rozwój bogatego portfolio dużych wydarzeń.

W ciągu ostatnich lat Ras Al Khaimah był gospodarzem kilku prestiżowych międzynarodowych i regionalnych spotkań, a Międzynarodowe Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Al Hamra zostało nazwane pierwszym bezpiecznym obiektem konferencyjnym na świecie, co zostało potwierdzone przez Bureau Veritas. Dzięki dedykowanemu miejscu na imprezy plenerowe w Jais Adventure Park i  szerokiej ofercie obiektów hotelowych emiratu, każde miejsce ma elementy, które zapewniają gościom inspirujący przegląd kultury, gościnności i wyjątkowej oferty emiratu Ras Al Khaimah.W Ras Al Khaimah odbyły się  niedawno istotne wydarzenia jak:  Arabski Szczyt Lotniczy, Global Citizen Forum,  Reise-Verband (Szwajcarskie Stowarzyszenie Turystyki), International Start-up Innovation Summit, a  w tym roku będzie  gościć The Pacific Asia Travel Association (PATA).

Emirat uruchomił szereg nowych inicjatyw mających na celu dalsze wspieranie stowarzyszeń w organizacji imprez typu MICE w 2022 r., które obejmują:
•    Elastyczne stawki w obiekcie konferencyjnym Al Hamra International Exhibition and Conference Centre (2700 m2)
•    Hotelowy program motywacyjny (rabat od stawek noclegowych)
•    Likwidację wszelkich opłat za zezwolenia
•    Obniżone ceny dla uczestników na atrakcje turystyczne

oraz udogodnienia w przypadku stwierdzenia Covid-19 u uczestnika konferencji:
•    Bezpłatny test PCR
•    Przedłużenie pobytu w hotelu i wyżywienie  na koszt emiratu
•    Bezpłatną opiekę medyczną w szpitalu Ras Al Khaimah

„Dzięki naszemu imponującemu portfolio hoteli oferujących szereg pierwszorzędnych obiektów konferencyjnych i eventowych, a także światowej klasy centrum wystawiennicze Al Hamra, specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić wysoki poziom elastyczności w organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń, Ras Al Khaimah jest odpowiednim miejscem dla sektora podróży MICE. Mając za sobą prestiżowe i udane wydarzenia, koncentrujemy się na dalszym wzmacnianiu atrakcyjności emiratu w tym segmencie i czekamy na przyjęcie jeszcze większej liczby osób podróżujących służbowo w 2022 roku” – powiedział Iyad Rasbey, dyrektor wykonawczy ds. rozwoju turystyki w Biurze Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah.

Ras Al Khaimah zostało nazwane Stolicą Turystyki Zatoki Perskiej w latach 2020 i 2021 przez Radę Współpracy Państw Zatoki i ustanowiło globalny punkt odniesienia, stając się pierwszym miastem na świecie, które uzyskało Znak Ochrony Bureau Veritas oraz Pieczęć Bezpiecznej Podróży Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki.

O emiracie Ras Al Khaimah:
Ras Al Khaimah, jedno z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych na świecie, szczyci się bogatą kulturą i długą historią sięgającą 7000 lat. Emirat ten wyróżnia się  unikalnymi zabytkami archeologicznymi i zapierającymi dech w piersiach widokami, od złotych, piaszczystych plaż, pustynnych dolin i zielonych gajów palmowych  po góry  z najwyższym szczytem w kraju Jebel Jais (1934 m. npm). www.visitrasalkhaimah.com

Kontakt w Polsce
Paulina Kossakowska paulina@raktda.com