Fot. Piotr Pasieczny, FOTOBUENO

Nowe targi turystyczne w Warszawie

przez Think MICE

W przyszłym roku w Warszawie odbędą się targi turystyczne, za których przygotowanie odpowiada Grupa MTP i Polska Izba Turystyki (PIT). – To będzie największe spotkanie branży turystycznej w Polsce – zapowiadają organizatorzy.

List intencyjny w tej sprawie podpisano podczas Spotkania Liderów Turystyki. – Na mapę świata szybko po pandemii wracają renomowane imprezy turystyczne. Tylko Warszawa pozostaje trzeci rok na tej mapie białą plamą. Nie ma powodu, aby stolica dużego, obdarzonego wspaniałą przyrodą, zabytkami, folklorem i kuchnią – żeby wymienić tylko najważniejsze atuty – kraju, pozostawała na uboczu. Duże, dobrze zorganizowane targi, skupiające najciekawszych wystawców z kraju i z zagranicy nam się po prostu – cytując klasyka – należą – powiedział Paweł Niewiadomski, prezes zarządu Polskiej Izby Turystyki.

Dlatego PIT postanowiła połączyć siły z Grupą MTP, dzięki czemu w Warszawie zostaną zorganizowane targi turystyczne. Ich pierwsza edycja odbędzie się w przyszłym roku w Pałacu Kultury i Nauki. Nowym targom, które nie mają jeszcze nazwy, towarzyszyć będą konferencja poświęcona turystyce i bogaty program wydarzeń towarzyszących. – Z powodzeniem organizujemy od lat w Poznaniu targi Tour Salon. Dzięki temu doświadczeniu i współpracy z PIT jesteśmy w stanie zorganizować w Warszawie największą branżową imprezę w Polsce, która zintegruje wciąż rozdrobnioną branżę turystyczną w Polsce i ją wzmocni – powiedział Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Źródło: Grupa MTP, oprac. MK