Fot. Materiały prasowe

Targi Conventa ponownie przełożone na sierpień

przez Think MICE

Organizatorzy słoweńskich targów Conventa poinformowali, że w związku z sytuacją pandemiczną w Europie – podobnie jak rok temu – zdecydowali się na realizację tzw. „Planu B”, określonego w wydanym kilka tygodni temu protokole bezpieczeństwa. Oznacza to, że impreza nie odbędzie się tak jak pierwotnie planowano w dniach 23-24 lutego, ale dopiero 24 i 25 sierpnia. W dodatku w formacie hybrydowym.

Zmiana terminu Conventy z lutego na sierpień oznacza połączenie targów z konferencją Conventa Crossover (dedykowaną meeting plannerom oraz osobom odpowiadającym w firmach, korporacjach i stowarzyszeniach za działania marketingowe). Decyzja została podjęta 10 stycznia i jest zgodna z planem przyjętym w wydanym kilka tygodni temu protokole bezpieczeństwa, będącego odpowiedzią na niepewną sytuację związaną z pandemią. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

– Mogliśmy co prawda zrealizować naszą imprezę jedynie w formie wirtualnej, w pierwotnie planowanym terminie, ale po rozmowach i konsultacjach z partnerami, zdecydowaliśmy się na format hybrydowy. Przekaz od wystawców i hosted buyersów był bowiem jasny – wszyscy oczekują spotkania stacjonarnego, podczas którego będzie można swobodnie porozmawiać twarzą w twarz. Naszym celem jest spełnienie tych oczekiwań, co nastąpi w sierpniu, kiedy sytuacja pandemiczna nieco się uspokoi – powiedział Gorazd Čad, współzałożyciel Conventy.

Mimo odwołania targów Conventa w pierwotnym terminie, ich organizatorzy planują kilka dodatkowych aktywności. Jeszcze w styczniu odbędą się wirtualne warsztaty Conventa Trend Bar. Ich tematyka poświęcona ma być przede wszystkim przygotowaniu do tzw. „nowej normalności” w czasach po koronawirusie. 22 lutego – także w wersji online – wręczone zostaną nagrody Meetings Star.

MK