Fot. Materiały prasowe

Plej dla One Box by Allegro

przez Think MICE

Z początkiem listopada wystartowała usługa One Box by Allegro – nowe podejście do dostaw, stworzone z troską o środowisko naturalne. Za marketingowe wsparcie projektu, kreacje i stworzenie strony internetowej One Box by Allegro odpowiada agencja Plej.

Na początek użytkownicy Allegro będą mogli skorzystać z ponad 600 automatów paczkowych, za rok mają być ich już trzy tysiące w całym kraju. W ramach nowej marki One by Allegro, oprócz sieci zielonych automatów One Box by Allegro, rozwija się sieć punktów odbioru One Punkt by Allegro oraz usługa logistyczna dla e-commerce – One Fulfillment, dzięki której sprzedawcy mogą rozwijać swój biznes. Wszystkie te rozwiązania wspierał dział strategii Plej zarządzany przez Wojtka Walczaka.

Wyróżnikiem kampanii jest dedykowana strona internetowa stworzona przez agencję Plej (one.allegro.pl). Można na niej znaleźć informacje o usłudze One Box by Allegro, dodatkowych korzyściach, elektrozwrotach czy sadzonych przez Allegro drzewach, podane w ciekawej formie, nawiązującej do wartości marki.

– Dla innowacyjnego projektu, zmieniającego doświadczenie dostawy i zwrotu towarów zakupionych na Allegro, przygotowaliśmy równie innowacyjną stronę internetową, dzięki której konsument może dowiedzieć się więcej o usłudze oraz idei stojącej za projektem. Serwis za pomocą animacji oraz wideo prezentuje w przystępny, ciekawy i interaktywny sposób wartości One Box by Allegro i dodatkowe benefity usługi. Ważnym aspektem od strony technologicznej była optymalizacja strony tak, aby działała na każdym łączu i urządzeniu. W Plej zawsze dążymy do tego, aby dostarczane projekty zarówno od strony komunikacyjnej, wizualnej, jak i technologicznej, trzymały najwyższy poziom. Jest to możliwe dzięki uważnemu wsłuchiwaniu się w oczekiwania naszych klientów, a także dzięki zoptymalizowanym procesom oraz zespołowi, który zrealizował setki projektów  – powiedział Daniel Szostak, project management office director w Plej, szef zespołu odpowiedzialnego za serwis po stronie agencji. Wprowadzeniu usługi towarzyszy również teledysk – nowy klip Vito Bambino
i Szymona Komasy przy akompaniamencie Santander Orchestra.

Zielone automaty One Box by Allegro są porośnięte roślinnością, nie ma na nich reklam, dzięki czemu wpisują się w otoczenie z poszanowaniem przestrzeni publicznej oraz wykorzystują rozwiązania przyjazne środowisku. Wszystkie urządzenia zasilane są energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a konstrukcja wspierająca roślinność składa się z do 90 proc. recyklingowanego drewna. Ponadto automaty One Box by Allegro posiadać będą udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Paczkę można odebrać bezkontaktowo, zdalnie poprzez aplikację Allegro.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK