Fot. Materiały prasowe

Nowa atrakcja w budynku Warsaw UNIT

przez Think MICE

Wieżowiec Warsaw UNIT zyskał nową atrakcję turystyczną. Na wysokości niemal 200 metrów otwiera się Skyfall Warsaw. Znajduje się w nim przeszklona ruchoma platforma widokowa.

Wybudowany przez Ghelamco Warsaw UNIT znajduje się przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Na 46 piętrze budynku otwiera się Skyfall Warsaw – z panoramicznym widokiem na centrum Warszawy. Najważniejszym punktem tego miejsca jest znajdująca się na wysokości niemal 200 metrów czteroosobowa platforma ze szklaną podłogą, która wychyla się na zewnątrz budynku o 15 stopni.

Skyfall Warsaw jest jedyną tego typu atrakcją w Europie.

– Staramy się, żeby budowane przez nas wieżowce były otwarte dla mieszkańców Warszawy. Warsaw Spire miał plac Europejski, a Warsaw HUB połączyliśmy z metrem niesamowitym łącznikiem. Chcieliśmy, żeby Warsaw UNIT również dał coś mieszkańcom Warszawy. Podczas Nocy Muzeów zapraszaliśmy warszawiaków do naszego położonego na 41 piętrze biura w Warsaw Spire. Odwiedzało nas tysiące osób. Tak powstał pomysł na Skyfall Warsaw, miejsce, które zagwarantuje spektakularne widoki i ekstremalne wrażenia – powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Skyfall Warsaw poza platformą widokową oferuje także przestrzeń o powierzchni użytkowej 500 mkw. dającą możliwość organizacji spotkań dla 200 osób.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK