Fot. Materiały prasowe

Accor i Ennismore finalizują umowę joint venture

przez Think MICE

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Grupa Accor staje się większościowym akcjonariuszem Ennismore, przejmując 66,67 proc. udziałów tej spółki. Współpraca dotyczy powstania dynamicznie rozwijającego się operatora marek lifestyle’owych w branży hotelarskiej.

Jak mówią przedstawiciele Accor kooperacja połączy know-how Ennismore w tworzeniu marek poprzez kreatywny storytelling z doświadczeniem Accor w obszarze logistyki, rozwoju sieci i dystrybucji.
 
W ramach postanowień Accor dekonsoliduje wcześniej dzierżawione aktywa w osobną strukturę utworzoną z funduszu zarządzanego przez Keys REIM jako właściciela większościowego z 51 proc. udziałów. Accor i Ennismore posiadają 24,5 proc. udziałów.
 
Przewodnictwo w autonomicznie funkcjonującej spółce obejmą współwłaściciele Sharan Pasricha i Gaurav Bhushan. W skład nowego podmiotu wejdzie 14 marek hotelowych i coworkingowych oraz ponad 150 różnorodnych restauracji czy obiektów rozrywkowych. Obecne portfolio spółki zawiera 87 obiektów na całym świecie, z planami na kolejnych 141 hoteli. Wśród nich znalazły się m.in.: 21c Museum Hotels, 25hours, Delano, Gleneagles, Hyde, JO&JOE, Mama Shelter, Mondrian, Morgans Originals, SLS, SO/, The Hoxton, TRIBE i Working From_.

– To niezwykle ekscytujący dzień i początek nowego rozdziału dla Ennismore, która staje się największą i najszybciej rosnącą firmą w branży hotelarskiej. Włączenie naszego portfolio w skład nowej spółki to powód do dumy, a współpraca z moim wieloletnim przyjacielem Gauravem to wymarzona kombinacja – powiedział Sharan Pasricha. – Ta współpraca powstawała od miesięcy, a współkierownictwo wraz z Sharanem, dzięki naszemu doświadczeniu, to gwarancja sukcesu. Nasze zespoły są w pełni gotowe i chętne do kreowania unikalnych marek lifestylowych, biorąc udział w tworzeniu całego ekosystemu niezapomnianych i wyselekcjonowanych doświadczeń w każdym z naszych obiektów – dodał Gaurav Bhushan.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK