W Krakowie powstanie pierwszy Radisson RED w Europie Centralnej

przez Think MICE

Na jesień 2019 r. planowane jest ukończenie budowy pierwszego w Europie Centralnej hotelu Radisson RED. Obiekt tej marki powstanie w Krakowie, stanowić ma integralną część jednego z najwyższych w Krakowie wieżowców – przebudowanego Unity Center.

Radisson RED to nowa marka Carlson Rezidor, której twórcy zainspirowali się ideami pokolenia Y i ważnymi dla niego sferami życia: technologią, modą, muzyką i sztuką. Marka RED skupia się na przyszłościowym myśleniu o desiginie.

Ukończenie budowy Radisson RED Kraków planowane jest na jesień 2019 r. Obiekt ma się składać z 230 pokoi, specjalnie zaprojektowanej restauracji i baru oraz przestrzeni przeznaczonej na spotkania. Do dyspozycji gości będzie czynne całą dobę centrum fitness. Nieruchomość stanowić ma integralną część jednego z najwyższych w Krakowie wieżowców – przebudowanego Unity Center. Inwestorem tego kompleksu jest Treimorfa Project Sp. z o.o., której wspólnikami są Eurozone Equity Company S.A. oraz Grupa GD&K. Operatorem i zarządcą Radisson RED będzie Radison Hotel Group.

Pierwszy hotel marki Radisson RED powstał w Brukseli w kwietniu 2016 r., kolejny – w Minneapolis w listopadzie 2016 r. Do 2020 r. Radisson RED planuje otworzyć jeszcze 60 obiektów.

Jak powiedziała Ellie Younes, executive vice president & chief development officer The Rezidor Hotel Group, na wybór Krakowa jako miejsca, w którym powstanie pierwszy Radisson RED w Europie Centralnej wpływ miały dobre wyniki polskiej gospodarki  w 2015 r. Pokazały one, że nasz kraj jest ważnym graczem gospodarczym na Starym Kontynencie. Dodatkowo, powstanie Radisson RED ma być ma być ważnym filarem strategii rozwoju Rezidor Hotel Group w Polsce. 

Fot. www.rezidor.com