Convene 2017: promocja i networking

przez Think MICE

W Wilnie odbywa się piąta edycja targów Convene. Uczestniczy w niej 87 dostawców. Wśród nich jest dziewięć firm z Polski.

Na targach jak co roku dominują reprezentanci biur DMC i PCO oraz obiektów hotelowych. Głównie z Litwy, a także z Łotwy i Estonii. Mimo że szczególny nacisk położony jest na promocję państw bałtyckich, nie brakuje też wystawców z innych krajów regionu, w tym m.in. z Polski. Swoje stoiska na Convene ma w tym roku wyjątkowo dużo, bo aż dziewięć polskich firm i entowych venue (Convention Bureau Katowice, EXPO Kraków, Targi w Krakowie PCO & DMC, Gdansk Convention Bureau, ICE Krakow Congress Centre, JAN-POL DMC Poland, Krakow Convention Bureau, Lublin & Region Convention Bureau / Lublin Conference Centre, Mazurkas PCO & DMC Poland, Poznan Congress Center).

Wśród wszystkich 87 wystawców znaleźli się jeszcze goście m.in. z Rosji, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Szwecji i z Finlandii. Wszyscy oni przeprowadzili już w sumie kilka tysięcy rozmów z zaproszonymi do Wilna hostedbuyersami. – To bardzo miłe uczucie widzieć jak wysiłek i roczne przygotowania do organizacji targów kończą się sukcesem. Doszliśmy już do piątej edycji Convene. Jakość i wielkość naszej imprezy z roku na rok wzrasta. Podobnie jak jej wpływ na promocję przemysłu spotkań w całym regionie – powiedziała Jolanta Beniulienė, dyrektor Vilnius Convention Bureau, biura odpowiedzialnego za organizację targów.

Poza główną częścią targów, która odbywa się w centrum kongresowym LITEXPO, przygotowywano też kilka imprez towarzyszących. W dzień przyjazdu zorganizowano powitalny koktajl w sky barze hotelu Radisson Blu Lietuva. Pierwszy dzień spotkań zakończył się z kolei wieczorem networkingowym w centrum biznesowym K29.