Drugie miejsce w konkursie „Hotel z pomysłem” dla Fabryki Wełny

przez Think MICE

Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach zajęła drugie miejsce w konkursie „Hotel z Pomysłem”. Obiekt został doceniony przede wszystkim za umiejętne powiązanie charakteru hotelu z historią budynku.

Pierwsze miejsce na podium przypadło krakowskiemu hotelowi Indigo. Tuż za nim ex equo z Zamkiem Biskupim w Janowie Podlaskim uplasowała się Fabryka Wełny Hotel & SPA (134 punkty).

Konkurs „Hotel z pomysłem” organizowany jest od 1997 r. Jego celem jest wyróżnienie najbardziej oryginalnych obiektów hotelarskich w kraju. Wyboru dokonuje profesjonalne, 30-osobowy jury w którego skład wchodzą m.in. architekci, projektanci, doradcy hotelowi, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, blogerzy czy eksperci z poszczególnych obszarów funkcjonowania hoteli.

Fabryka Wełny została przez nich doceniona przede wszystkim za połączenie XIX-wiecznej architektury poprzemysłowej z nowoczesnym wystrojem. Oto jak wyróżnienie pabianickiego obiektu komentowali członkowie Jury:
- „Za powiązanie charakteru hotelu z historią budynku” – Wojciech Liszka, Z-Factor
- „Ciekawe połączenie wielu stylów. Trochę loftu, trochę prawie sieciowej prostej formy, bardzo nowoczesne sale konferencyjne, nawiązania do historii miejsca. I wszystko razem
do siebie pasuje –Tomasz Pieniążek, Mumotive Group:
 - „Umiejętne wkomponowanie nowoczesności, elegancji i kolorów w postindustrialne wnętrze z zachowaniem elementów architektonicznych z epoki” – Bartłomiej Walas, POT.
 - „Doceniam za zachowanie industrialnych wnętrz, umiejscowienie historii w modelu biznesowym obiektu oraz za połączenie dawnych wnętrz z luksusem i prestiżem – Anna Nowakowska, Stowarzyszenie Branży Eventowej
 - „Realizacja tak nietuzinkowej inwestycji w 65-tysięcznym mieście musi się wiązać z pasją
i chęcią zrealizowania czegoś naprawdę wyjątkowego. Piękne industrialne wnętrza oraz profesjonalna, zaangażowana kadra to główne czynniki sukcesu Fabryki Wełny” – Dorota Malinowska, Pro Value.

Zadowolenia z wyróżnienia nie kryła Sylwia Piekielna, dyrektor hotelu. – Taki wynik w tym plebiscycie to najlepszy dowód na to, że w trzy lata Fabryka Wełny Hotel & SPA stała się uznaną marką na ogólnopolskim rynku. Wymagania w stosunku do naszego obiektu oraz profesjonalizmu całego zespołu rosną. Ale to dobrze – podsumowała.

Czterogwiazdkowa Fabryka Wełny Hotel & SPA została otwarta w marcu 2014 r. W ofercie posiada 54 pokoje i apartamenty, Tkalnię SPA, klub fitness Formownia  oraz strefa relaksu z basenem, sauną i jacuzzi. Hotel ma również do zaoferowania 650 mkw. powierzchni konferencyjno-bankietowej.