Fot. Materiały prasowe

Wręczenie Fryderyków po raz drugi w MCK

przez Think MICE

Po raz drugi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK) odbędzie się wręczenie Fryderyków, uznawanych za najważniejsze muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Fryderyk Festiwal, w formule imprezy otwartej dla publiczności, odbędzie się 8 oraz 13-14 marca 2020 r.

Organizatorzy wydarzenia skorzystają z największej z hal MCK – sali wielofunkcyjnej o powierzchni 8,1 tys. mkw., a także z antresoli, przestrzeni w holu górnym i dolnym obiektu, gdzie zlokalizowane będą punkty gastronomiczne, strefy odpoczynku, stoiska partnerów i szatnie. Na garderoby i zaplecze dla artystów przeznaczonych zostanie ok. 30 pomieszczeń, wśród nich sale balowe i konferencyjne. – Wielkie muzyczne przedsięwzięcie, kilka dni montażu i przygotowań, spektakularna scena, publiczność na trybunach i przy stolikach oraz miliony widzów przed telewizorami – już po raz drugi w MCK w Katowicach wręczone zostaną najważniejsze polskie nagrody muzyczne. Cieszymy się, że nowa formuła wydarzenia sprawdziła się i w marcu przyszłego roku ponownie będziemy gościć Fryderyk Festiwal – powiedział Marcin Stolarz, prezes zarządzającej MCK i Spodkiem firmy PTWP Event Center.W piątek, 13 marca 2020 r. w ramach Fryderyk Festiwal w MCK wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca 2020 r., z kolei Gala Muzyki Poważnej kilka dni wcześniej – 8 marca  w pobliskim gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR).

Nowa formuła imprezy zadebiutowała w MCK w tym roku. W pierwszej edycji Fryderyk Festiwalu uczestniczyło 10 tys. osób, a relację z ceremonii na antenie stacji TVN oglądało ponad 1,6 mln widzów. W przyszłym roku muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego zostaną wręczone po raz 26, po raz drugi – z udziałem publiczności.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found