Fot. Fotolia

Wilno pozyskało prestiżową konferencję

przez Think MICE

Flagowa konferencja Europejskiego Towarzystwa Fizycznego (ESP) odbędzie się w Wilnie. Mowa o zaplanowanej w 2022 r. 14. edycji European Conference on Atoms, Molecules and Photons (ECAMP'14).

Do litewskiej stolicy w dniach 24-29 lipca 2022 r. przyjedzie ponad 400 światowych ekspertów i badaczy fizyki atomowej, molekularnej i optycznej. Imprezę udało się pozyskać m.in. dzięki zaangażowaniu lokalnego ambasadora – prof. Gediminasa Juzeliūnasa z Uniwersytetu Wileńskiego, którego wspierała miejska agencja turystyki i rozwoju biznesu Go Vilnius.

– Wilno jest dumne z mieszkających tu fizyków. Osiągnięcia naszych naukowców są doceniane na całym świecie. Tym bardziej cieszy nas, że Europejskie Towarzystwo Fizyczne postanowiło zorganizować tak prestiżowe spotkanie właśnie w naszym mieście. Z niecierpliwością czekamy na gości, mając nadzieję, że znajdą czas, aby poznać wszystkie wspaniałe miejsca i atrakcje, które Wilno ma do zaoferowania – powiedziała Inga Romanovskienė, dyrektor Go Vilnius.

ECAMP'14 odbędzie się w stołecznym hotelu Radisson Blu Hotel Lietuva. Szacuje się, że impreza przyniesie miastu ponad 800 tys. euro.

MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found