Kongres ICAR w Nosalowy Dwór Resort & SPA

przez Think MICE

W dniach 9-12 października br. w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA odbędzie się kongres Międzynarodowego Komitetu Ratownictwa Alpejskiego (ICAR). Tegorocznym gospodarzem imprezy jest Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR).

Kongres ICAR to odbywające się co roku międzynarodowe wydarzenie, w trakcie którego uczestnicy dzielą się doświadczeniami oraz innowacjami w zakresie ratownictwa górskiego. Komitet skupia ponad 70 organizacji z 39 krajów.

W tym roku głównym tematem konferencji ma być praca zespołowa i ocena ryzyka. W Zakopanem spotkają się organizacje z całego świata, bezpośrednio prowadzące działania w górach i różnego rodzaju podmioty wspierające służby ratownicze. Nie zabraknie też producentów sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie. W sumie organizatorzy spodziewają się ok. 450 gości z całego świata. – Kongres ze względu na swoją złożoność tematyczną, międzynarodowy charakter, różnorodność wydarzeń organizowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, wymagające sprawnej organizacji, elastyczności i doświadczenia. Jesteśmy dumni, że TOPR wybrał Nosalowy Dwór Resort  & SPA na miejsce tej najważniejszej konferencji ratownictwa górskiego – powiedział Wojciech Budzowski, dyrektor generalny Nosalowy Dwór Resort & SPA.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK


Leave your comments

Comments

  • No comments found