ZAPRASZAMY DO LEKTURY WAKACYJNEGO NUMERU THINK MICE!

przez Think MICE

Wodospady Iguazu zagościły nie tylko na okładce lipcowo-sierpniowego wydania THINK MICE. Obszerny artykuł prezentujący ich potencjał znajdziecie też w dziale THINK DESTINATION. Mamy nadzieję, że dla wielu stanie się on inspiracją, aby zorganizować wyjazd incentive w tamtym kierunku. Ale podwójny numer THINK MICE, to naturalnie jeszcze cała masa innych, ciekawych tematów. 

Skoro o ciekawych destynacjach mowa, warto wspomnieć o kolejnej prezentacji, poświęconej tym razem Dominikanie. To kraj, który zaskarbił sobie sympatię turystów na całym świecie. Szerokie możliwości przygotowania programów dla grup oraz doskonała infrastruktura sprawiają, że zyskał również niemałe uznanie organizatorów MICE. Co dokładnie Dominikana ma do zaoferowania? Przekonajcie się sami.

Pozostając w duchu inspiracji – w ostatnich latach na całym świecie pojawiło się sporo hoteli, które cechuje nie tylko luksus, ale też oryginalna architektura, niecodzienna lokalizacja, nietuzinkowe atrakcje. W dziale THINK VENUE przedstawiamy kilka takich niezwykłych obiektów, za główny cel stawiających sobie zaskoczenie klientów i wywołanie u nich efektu WOW. No bo jak inaczej nazwać nocleg w kamieniołomie, w kontenerach, twierdzy sztuki czy dawnym terminalu lotniskowym? A to tylko niektóre przykłady… THINK EVENT to z kolei case study z konferencji The Next Web pokazującej, że bogactwo środków wizualnych może służyć do czegoś więcej niż tylko wywołania emocji u uczestników.

Szczególnej uwadze polecamy też tekst o nowych technologiach, umożliwiających prowadzenie tłumaczeń symultanicznych na odległość. To rozwiązanie, która ma wiele zalet (wpływa m.in. na obniżenie kosztów tego typu usług), ale niesie też szereg ograniczeń i wymogów technicznych, o których warto pamiętać. Organizatorów incentive oraz przedstawicieli firm DMC i PCO powinien zainteresować również tekst o tym, w jaki sposób przygotowywać wyjazdy motywacyjne i biznesowe dla gości z Chin. Klienci z Państwa Środka to łakomy kąsek, w dodatku z ogromnym potencjałem. Pod warunkiem, że zna się ich preferencje.


Poza tym najnowszy numer to rozbudowany dział RAPORT. Prezentujemy w nim wyniki tegorocznego zestawienia opublikowanego przez Union of International Associations (jednego z najważniejszych na świecie), w którym Polska szczęśliwie odrabia straty, przyglądamy się temu jaki wpływ na brytyjską branżę MICE ma zapowiadany (i przekładany) od miesięcy brexit oraz dowiadujemy się ile zarabiają osoby pracujące w branży spotkań za oceanem. Wynagrodzenia amerykańskich profesjonalistów rosną szybciej niż w innych branżach, a MICE-owi managerowie już dzisiaj zarabiają nawet dwukrotnie więcej niż wynosi średnie wynagrodzenie w USA – twierdzą autorzy badania PCMA.

Co jeszcze? Sporo, m.in. relacja z targów The Meetings Show (wprowadzone przez organizatorów zmiany wyszły na dobre!), garść informacji dla osób wybierających się na IMEX America do Las Vegas oraz nasze stałe rubryki – blogi autorstwa Corbina Balla (Corbin Ball Associates) i Miguela Nevesa (miguelseven.com), dział „Prawo” do którego teksty przygotowują prawnicy z kancelarii LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy i tekst ekspercki THINK VENUE autorstwa Artura Trukawińskiego (AT Hospitality Consulting & Management). Chwalimy się też ogromnym sukcesem współorganizowanej przez nas konferencji Polzak Marketing 2019, a Krzysztof Celuch (Celuch Consulting) pochyla się nad trudnym, tematem dotyczącym roli i pozycji kobiet w branży MICE. Jest o czym pisać, w końcu przez dziesięciolecia mówiło się o tym, że różnego rodzaju rynki, w tym właśnie MICE, dyskryminują płeć piękną. Jak to wygląda w praktyce? Chociaż siła kobiet zdecydowanie rośnie, do ideału wciąż daleko.
Na koniec jeszcze wisienka na torcie, czyli Sylwetka. A w niej Caspar Mason, creative strategy director w znanej chyba wszystkim globalnej firmie Jack Morton Worldwide. Nasz gość opowiada o swoim życiu, karierze zawodowej, meandrach skutecznego marketingu oraz o tym, co można nazwać zupełnie nową jakością w organizowaniu wydarzeń.

Zachęcamy do lektury!

>> Zobacz zapowiedź wakacyjnego wydania 2019

Przypominamy, że w tym miejscu udostępniamy jedynie fragmenty naszej gazety. Cały magazyn dostępny jest w prenumeracie – tradycyjnej lub elektronicznej

Zamów prenumeratę

 

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found