Walk otworzy The World Games 2017

przez Think MICE

Agencja Walk Events wygrała przetarg na kompleksową organizację Ceremonii Otwarcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

O wyniku postępowania poinformowała 29 grudnia spółka Wrocławski Komitet Organizacyjny – Światowe Igrzyska Sportowe 2017. Oferta złożona przez Walk Events okazała się najlepsza, zdobywając łącznie 93,6 pkt. W ocenie brano pod uwagę m.in. spójność i zgodność koncepcji z briefem marketingowym, jej atrakcyjność zarówno z punktu widzenia widzów bezpośrednio uczestniczących w wydarzeniu, jak również z punktu widzenia przekazu telewizyjnego, sposób zaangażowania publiczności, sposób promocji miasta – gospodarza, formę prezentacji dyscyplin sportowych, doświadczenie. Bardzo ważną rolę odgrywała też cena. Agencja zadeklarowała, że przygotowuje event za 7 994 867,78 zł brutto.

Na przetarg wpłynęło siedem ofert (żadna z nich nie została wykluczona z postępowania). Poza Walk Events swoje propozycje nadesłały jeszcze Agencja Allegro, LIVE oraz jako konsorcja: Posterscope Polska i Red8Events, Rockloud, Wizja i Wizja Multimedia, IT. expert, Platige Image i IT. Event oraz FM PRO i Fabryka Spółka Realizatorów Filmowych i Telewizyjnych. Po ogłoszeniu wyników każdej z firm przysługiwał 10-dniowy termin odwoławczy do Krajowej Izby Gospodarczej (określony ustawowo, w związku z dużą wartością zamówienia).

The World Games 2017, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, odbędą się we Wrocławiu w dniach od 20 do 30 lipca br. Ceremonia ich otwarcia zostanie zorganizowana na Stadionie Wrocław.