Fot. PLOT - Travel Agent Forum w USA 2019

Amerykańscy agenci turystyczni przyjadą do Poznania

przez Think MICE

W połowie listopada br. w Poznaniu stu amerykańskich agentów turystycznych specjalizujących się w sprzedaży kierunków europejskich spotka się z branżą turystyczną Starego Kontynentu w ramach pierwszej edycji European Travel Agent Forum. Imprezę przygotowują organizatorzy jednej z najważniejszych imprez turystycznych na świecie – American Travel Agent Forum.

Za wydarzenie odpowiada Travel Show Marketing Group, firma specjalizująca się w organizowaniu targów i warsztatów na całym świecie. Jej flagowym wydarzeniem jest Travel Agent Forum, impreza gromadząca ponad tysiąc amerykańskich agentów turystycznych i drugie tyle przedstawicieli branży turystycznej. W tym roku w tym wydarzeniu wzięły także udział Polska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, które przygotowały wspólne stoisko oraz przeprowadziły rozmowy stolikowe i prezentację oferty turystycznej naszego kraju. – Nasze doświadczenie w przeprowadzaniu udanych targów turystycznych, w tym Travel Agent Forum procentuje coraz większą liczbą wystawców z Europy. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację w Poznaniu dedykowanej imprezy dla europejskich wystawców. ETAF z pewnością stanie się kolejnym udanym wydarzeniem, w którym zarówno dostawcy usług, jak i biura podróży spotkają się, aby rozwijać swoją działalność – powiedział Jim Cloonan, prezes Travel Show Marketing Group.

W ramach Forum amerykańscy agenci będą mieli własne prelekcje oraz będą uczestniczyć w dedykowanych podróżach studyjnych. Wezmą też udział w świętowaniu imienin ulicy Święty Marcin, które od lat organizowane są w Poznaniu 11 listopada i których znakiem rozpoznawczym stały się słynne rogale świętomarcińskie. – Bardzo się cieszę, że udało się sprowadzić do Polski tak ważne wydarzenie. Z rynku amerykańskiego do Polski przyjeżdża rocznie ok. pół mln turystów. To najważniejszy rynek pozaeuropejski. Kolejne otwierane połączenia lotnicze przez naszego narodowego przewoźnika PLL LOT stwarzają dalsze możliwości zwiększenia przyjazdów z tego rynku. POT z przyjemnością objął patronat nad imprezą i wykorzysta tę okazję do promocji Polski. Planowane są m.in. wizyty studyjne do wielu miejsc naszego kraju – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Forum amerykańskich agentów turystycznych w Poznaniu to wielki sukces naszego miasta, ale i efekt konsekwentnych działań na tym rynku. Dziś turyści amerykańscy zajmują już czwarte miejsce wśród turystów zagranicznych odwiedzających nasze miasto, a dzięki pogłębiającej się współpracy z amerykańską branżą turystyczną jestem pewien, że wkrótce będzie ich jeszcze więcej – dodał Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, oficjalny partner Forum.

Impreza odbędzie się w Poznaniu w dniach 10-14 listopada br. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK