fot. Łukasz Kuś

Warszawa: porozumienie miejskiego i regionalnego convention bureau

przez Think MICE

Warszawska Organizacja Turystyczna i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna podpisały umowę o współpracy w zakresie promocji Warszawy i Mazowsza jako atrakcyjnej i profesjonalnej destynacji spotkań. To pierwsze w Polsce porozumienie regionalnego i miejskiego convention bureau.

Warszawa i Mazowsze będą współpracować i wzajemnie promować się jako ciekawa destynacja dla branży MICE. W piątek, 5 lipca na pokładzie infoBarki Wisła przy udziale wicemarszałka mazowieckiego Wiesława Raboszuka podpisano porozumienie organizacji turystycznych. Convention bureaux będą wzajemnie przesyłać sobie zapytania od meeting plannerów, ponadto oba zespoły mają wspólnie przygotowywać działania promocyjne, budować bazę kontaktów krajowych i międzynarodowych oraz kooperować przy okazji Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.

Zwarcie umowy jest wynikiem rosnącego zainteresowania organizacją wydarzeń w Warszawie, jak i w destynacjach w pobliżu stolicy. Obiekty konferencyjne położone poza miastami są dość popularne wśród organizatorów wydarzeń, którym zależy na tym, by uczestnicy pozostali na miejscu po zakończeniu części oficjalnej wydarzenia i brali udział w nieformalnych spotkaniach. Rośnie także popularność miejsc położonych nieco dalej od Warszawy takich jak Płock czy Radom. Dużym atutem Mazowsza jest Wisła - jedna z nielicznych tak dużych naturalnych rzek w Europie. Popularnością cieszą się poza tym zamki i pałace.  – Dostrzegamy coraz większe zainteresowanie organizacją wydarzeń biznesowych w mniejszych miastach Mazowsza. Sprzyja temu dobrze rozwinięta sieć dróg. Coraz częściej firmy warszawskie decydują się na zorganizowanie szkolenia czy konferencji poza stolicą i przychodzą do nas z zapytaniami – powiedziała Iwona Majewska, wicedyrektor biura MROT.

Sama Warszawa jest z kolei coraz popularniejszą destynacją dla organizatorów wydarzeń międzynarodowych, a osoby te traktują miasto i region jako jedną całość. Z tego powodu konieczna jest współpraca obu convention bureaux. Samorząd Mazowsza deklaruje, że będzie wspierał promocję branży MICE i zapowiada przygotowanie raportu o przemyśle spotkań w regionie. – Kongresy i konferencje są ważną częścią przemysłu turystycznego. Jeśli ktoś uczestniczy w szkoleniu firmowym to też bierze udział w tym przemyśle. Warszawa jest miastem w którym siedzibę ma mnóstwo firm organizujących konferencje i szkolenia. Coraz chętniej lokalizowane są w obiektach położonych 50 – 100 km od Warszawy. Samorząd chce zbadać ten rynek. Przygotujemy raport, który zamierzamy opublikować jeszcze w tym roku – powiedział wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Warszawska i mazowiecka organizacja wspólnie prowadziły już promocję regionu i miasta na targach w Sibernik w Chorwacji, gdzie dystrybuowano nowy przewodnik po obiektach konferencyjnych Mazowsza. Dzięki tym działaniom MROT spodziewa się że w 2020 r. w Mazowszu odbędzie się kilka międzynarodowych kongresów. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna tworzy regionalne convention bureau, które jednak nie będzie odrębną jednostką, ale projektem MROT.

ŁK 

 • Umowa1
 • Umowa2
 • Umowa3
 • Umowa4
 • Umowa47
 • Umowa5
 • Umowa6
 • Umowa7
 • UmowaX1
 • UmowaX22

Simple Image Gallery Extended

 

Leave your comments

Comments

 • No comments found