Rafał Gucia będzie nowym prezesem POT

przez Think MICE

Rafał Gucia wygrał konkurs na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Jego kandydaturę zaakceptowało już Ministerstwo Sportu i Turystyki. Swoją opinię musi jeszcze przedstawić Rada POT.

Dotychczasowa kariera zawodowa Rafała Guci związana była głównie z hotelarstwem. Ostatnio pracował jako dyrektor operacyjny hotelu angelo by Vienna House w Katowicach. Wcześniej zatrudniony był w hotelach: Best Western Premier w Katowicach (jako general manager), Mercure Karpacz Resort w Karpaczu (general manager), Orbis Aria w Sosnowcu (general manager), Novotel Centrum w Katowicach (zastępca dyrektora), Mercure Kasprowy w Zakopanem (kierownik działu hotelowego). W początkach swojej pracy zawodowej był kierownikiem WDW „Kościelisko” oraz kierownikiem działu marketingu Biura Turystycznego Orbis Travel w Zakopanem.

Gucia jest absolwentem turystyki i rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (kierunki turystyka i rekreacja oraz zarządzanie hotelarstwem i gastronomią). Jest pasjonatem m.in. sportów zimowych. Od 18 lat prowadzi jako spiker najważniejsze imprezy sportowe na Podhalu (m.in. 41 konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem).

Konkurs na prezesa POT został ogłoszony w grudniu. Przystąpiło do niego trzech kandydatów, z czego dwóch spełniło warunki formalne. 13 stycznia br. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, który przeprowadził z kandydatami rozmowy kwalifikacyjne. Na ich podstawie sporządzono protokół, który zgodnie z procedurą został przedłożony Ministrowi Sportu i Turystyki. Spośród osób, które pomyślnie przeszły nabór Minister podjął decyzję o wyborze nowego prezesa. Wybranym kandydatem został Rafał Gucia. Zgodnie z ustawą, minister wystąpił o opinię do Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pod koniec listopada z funkcji prezesa POT odwołano Wojciecha Fedyka (sprawował ją od kwietnia ub. r.).