Fot. Materiały prasowe

Męskie Granie 2019 koncerty w siedmiu miastach

przez Think MICE

Poznań, Kraków, Gdynia, Wrocław, Katowice, Warszawa i Żywiec – to miasta, które odwiedzi w tym roku Męskie Granie. Z okazji dziesiątej edycji trasy, sponsorowanej przez markę Żywiec, stworzono orkiestrę, na czele której staną: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Premierę miał już singiel promujący trasę – „Sobie i Wam”.

Organizatorem trasy jest agencja Live, a wyłącznym sponsorem projektu marka Żywiec. Kampanię dla Męskiego Grania przygotowuje 2012 Agency, za działania digital odpowiada VML&R Poland, kwestiami PR i obsługą biura prasowego zajmuje się agencja Hope. Media planuje i kupuje Starcom.

Męskie Granie od 10 lat promuje polską muzykę. W tym roku będzie podobnie. Czwórka artystów połączyła siły, aby stworzyć materiał specjalnie na potrzeby trasy. Katarzyna Nosowska to artystka, której nie trzeba przedstawiać nikomu – pierwsza dyrektor artystyczna w historii Męskiego Grania, która otworzyła projekt na kobiety, podnosząc jego muzyczną wartość. Igo – jedyny debiutant w składzie orkiestry. Jego obecność nie powinna dziwić nikogo, kto oglądał finał trasy 2018 w Żywcu i widział, co Bass Astral x Igo zrobili na Scenie Ż. Organek – charyzmatyczny muzyk, który dwukrotnie stał na czele Męskie Granie Orkiestry, każdorazowo porywając tłumy. Krzysztof Zalewski – autor ubiegłorocznego singla „Początek”, który w zeszłym roku nuciła cała Polska. W zespole towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu muzyków: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk.

– Ostatnia edycja trasy Męskie Granie była olbrzymim sukcesem. W tym roku, z okazji dziesięciolecia, oczekiwania fanów projektu są jeszcze większe. To dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć Męskie Granie Orkiestra, w której składzie będą zarówno artyści bardzo dobrze znani z poprzednich lat, którzy mocno zapisali się w historii projektu, jak i ci, którzy wniosą do Męskiego Grania powiew świeżości. Wynikiem tego niezwykłego połączenia jest świetny singiel, który mamy nadzieję, spodoba się miłośnikom trasy – mówi Ewa Kierlik, marketing manager marki Żywiec.

Męskie Granie 2019:
Poznań, Cytadela, 13 lipca
Kraków, Muzeum Lotnictwa, 20 lipca
Gdynia, Park Kolibki, 27 lipca
Wrocław, Partynice, 3 sierpnia
Katowice, Strefa Kultury, 10 sierpnia
Warszawa, Służewiec, 17 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, 24 sierpnia

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK