Fot. Materiały prasowe

Event z okazji piątych urodzin WPT 1313

przez Think MICE

Z okazji piątych urodzin, WPT 1313 zorganizowało 7 kwietnia br. plenerowy event dla publiczności. Na placu Defilad w Warszawie zaaranżowano pokój w stylu PRL, z oryginalnymi meblami i wyposażeniem z epoki. Jak mówi Rafał Pawełek, CEO WPT 1313, celem było pokazanie wachlarza możliwości firmy.

– Chcieliśmy kreatywnie zaprezentować to, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy. Były rozmowy o Warszawie okraszone humorem, urodzinowa gra miejska, w której można było sprawdzić swoją wiedzę o minionych czasach, a także przejażdżki „ogórkami” i Fiatami 125p. Udało nam się zaangażować ludzi z każdej grupy wiekowej, a wszyscy, którzy się z nami bawili byli bardzo zadowoleni. Szacujemy, że w ciągu pięciu godzin przewinęło się przez nasz event ok. tysiąca osób – mówi Rafał Pawełek.

W centralnym miejscu pokoju stał stół, przy którym odbywały się rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Meblościanki, które były w większości ówczesnych mieszkań, dawny odbiornik radiowy i telewizor czy aparat telefoniczny przyciągały uwagę. Dorośli wspominali je z sentymentem, a dzieci z niedowierzaniem poznawały działanie tarczowego telefonu. Konferansjerem wydarzenia był Rafał Dąbrowiecki, przewodnik po Warszawie, który otrzymał tytuł Warszawiaka Roku 2018. Prowadził rozmowy m.in. z Tomaszem Bareją, przewodnikiem pracującym w WPT 1313, kuzynem słynnego reżysera Stanisława Barei. Gościem specjalnym był Marcel Szytenchelm, który w latach 80. grał Mariana Koniuszkę w kultowym serialu „Zmiennicy”. Panowie wracali wspomnieniami do dawnych czasów i dzielili się anegdotami z planu.
Imprezie towarzyszyła krótka gra miejsca, do której zgłosiło się niemal 60 drużyn. Przewodnicy i animatorzy WPT 1313 wcielili się w role milicjantki, menela, robola i cinkciarza. Wśród graczy rozlosowano przejażdżki Fiatami 125p, a w loterii końcowej również vouchery na wycieczkę „Ogórkiem po Pradze”, sztandarowego produktu firmy. Inną atrakcją urodzinowej imprezy były przejazdy „ogórkami”. Organizator pamiętał również o najmłodszych. Dla dzieci zorganizowano kącik, w którym były tematyczne kolorowanki. Kulminacyjnym punktem było dmuchanie świeczek na torcie urodzinowym, którym poczęstowano wszystkich gości.

Pomysł na wydarzenie, a także scenariusz imprezy, scenografia i gra miejska powstały w firmie WPT 1313. Wszystkie elementy pokazane podczas urodzin są wykorzystywane przez firmy eventowe czy agencje DMC. Ich trzon stanowią przewodnicy warszawscy, którzy potrafią pokazać miasto od niestandardowej strony, angażujące programy wycieczek, scenariusze gier miejskich i flota samochodowa, która stanowi nie lada atrakcję zarówno dla Polaków, jak i zagranicznych gości.
WPT 1313 to warszawska firma, która w ofercie posiada wycieczki dla osób indywidualnych, grup i firm. Ważnymi elementami w części proponowanych programów są nawiązania do czasów PRL i słynnych komedii Stanisława Barei. Znakiem rozpoznawczym jest natomiast zabytkowa flota, w skład której wchodzą dwa Jelcze 043 „ogórki”, żółte Fiaty 125p i kolorowe Maluchy.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

  • batch_5UrodzinyWPT_1
  • batch_5UrodzinyWPT_2
  • batch_5UrodzinyWPT_3
  • batch_5UrodzinyWPT_4
  • batch_5UrodzinyWPT_5
  • batch_5UrodzinyWPT_6

Simple Image Gallery Extended

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found