Fot. Materiały prasowe

W Warszawie gościł 27. Europejski Kongres Psychiatryczny

przez Think MICE

W dniach 6-9 kwietnia br. w EXPO XXI Warszawa odbywał się Europejski Kongres Psychiatrii EPA. Impreza została zorganizowana w Polsce po raz pierwszy i wzięła w niej udział rekordowa liczba ponad 4,3 tys. europejskich i międzynarodowych psychiatrów oraz ekspertów i liderów związanych z dziedziną psychiatrii.

EPA (European Psychiatric Association) liczy ponad 78 tys. członków z 88 krajów. Jest wiodącą organizacją reprezentującą psychiatrię w Europie. Za przygotowanie kongresu każdego roku odpowiada KENES Group. To niemałe wyzwanie organizacyjne i logistyczne. – Musieliśmy zapewnić salę plenarną dla 2 tys. osób, 11 sal dla równolegle odbywających się sesji oraz prawie 5 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej przeznaczonej na stoiska i catering. Organizator wydarzenia chwalił możliwości i elastyczność naszego obiektu oraz profesjonalizm zespołu – powiedział Davide Odella, dyrektor ds. sprzedaży w EXPO XXI Warszawa.

Co roku kongres EPA odbywa się w innym europejskim mieście. Za każdym razem o jego organizację ubiega się wiele destynacji. W ub.r. impreza gościła we Florencji, w przyszłym została zaplanowana w Madrycie. Starania o pozyskanie wydarzenia do Warszawy trwały ponad dwa lata. – Wybór Warszawy to ogromne wyróżnienie. O organizację kongresu EPA starały się m.in. Londyn i Lizbona. Nie dość, że wygrała Warszawa, to jeszcze tegoroczna edycja miała rekordową frekwencję. To podwójny sukces, który nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie organizacyjne Miasta Stołecznego Warszawy i Warsaw Convention Bureau. W stolicy tylko w zeszłym roku odbyło się ponad  13 tys. konferencji, w których wzięło udział ok. 930 tys. uczestników – wciąż jednak brakuje w Warszawie dużych kongresów o międzynarodowym zasięgu. Liczymy, że zarówno kongres EPA, jak i nadchodzący Europejski Kongres Neurofizjologii Klinicznej (ECCN) czy Światowy Kongres Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA) w 2020 r., otworzą nam drogę do pozyskiwania kolejnych wydarzeń – powiedział Paweł Rozen, senior managaer w Warsaw Convention Bureau.

MKL


Leave your comments

Comments

  • No comments found