Fot. PCB POT

Narodowe convention bureaux z Europy spotkały się w Wiedniu 

przez Think MICE

W Wiedniu odbyło się 12. spotkanie europejskich, narodowych convention bureaux, zrzeszonych w Strategicznym Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). W jego trakcie podpisano porozumienia dotyczące  współpracy (Memorandum of Understanding) oraz stworzenia wspólnego budżetu.

Strategiczny Sojusz Narodowych Europejskich Convention Bureaux został powołany, aby zwiększyć współpracę pomiędzy biurami w Europie, która ma przyczynić się do utrzymania i wzmocnienia silnej pozycji Starego Kontynentu, jako atrakcyjnej destynacji dla spotkań organizowanych przez stowarzyszenia. Jak określili członkowie Sojuszu główne cele to promowanie i wspieranie wymiany wiedzy między członkami, uproszczenie i wzmocnienie podejścia do kluczowych rynków i kompleksowe badania rynku. 

W ostatnich latach współpraca Sojuszu bardzo się rozwinęła, co w Wiedniu zaowocowało podpisaniem porozumień dotyczących współpracy (Memorandum of Understanding) i stworzenia wspólnego budżetu. Ponadto Sojusz rozpoczął już prace nad badaniem dotyczącym analizy średnio- i długoterminowego rynkowego potencjału Europy, jako destynacji dla spotkań i konferencji. Projekt skupi się zwłaszcza na warunkach ekonomicznych, politycznych i społecznych oraz obecnych trendach w tych obszarach. W badaniu biorą udział: Austria, Chorwacja, Dania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska i Szwecja. – Sojusz narodowych convention bureaux jest dobrym krokiem do wymiany doświadczeń oraz wzmocnienia przemysłu spotkań w Europie. Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest członkiem założycielem tej organizacji, bierzemy udział we wszystkich projektach badawczych oraz spotkaniach Sojuszu, dodając swoją polską cegiełkę do współpracy, co mam nadzieję wzmocni pozycję Polski na arenie międzynarodowej – powiedziała Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau POT.

Spotkanie odbyło się 1 lutego br. Po części oficjalnej zorganizowano pożegnalne przyjęcie Christiana Mutschlechnera, dotychczasowego dyrektora Vienna Convention Bureau, który po 34 latach pracy dla wiedeńskiego przemysłu spotkań, w tym po 28 latach spędzonych w wiedeńskim convention, przekazał kierowanie biurem w ręce swojego następcy Christiana Woronka.

Spotkania narodowych convention bureax odbywają się dwa razy w roku. Następne zaplanowano w St. Petersburgu (jesienią). Do Sojuszu należą obecnie: Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Flandria, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Łotwa, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Węgry i Włochy.

Źródło: PCB POT, oprac. MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found