Fot. Materiały prasowe

Najlepsze Produkty Turystyczne 2018 roku wybrane

przez Think MICE

Po raz szesnasty przyznano Certyfikaty POT – jedno z najważniejszych wyróżnień w branży turystycznej. Podczas uroczystej gali w hotelu Renaissance Warsaw Airport Polska Organizacja Turystyczna (POT) nagrodziła w ten sposób 13 produktów turystycznych. Złoty Certyfikat 2018, czyli tzw. „turystycznego Oscara” otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego.

Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej. POT nagradza produkty, które wyróżniają się na tle branży i dają turystom możliwość spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób. – Już po raz szesnasty POT wyróżniła atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne produkty turystyczne. Cieszę, że z roku na rok poziom zgłoszeń jest coraz wyższy i mamy coraz więcej do zaoferowania zarówno turystom krajowym, jak i odwiedzającym nasz kraj gościom zza granicy. Konkurs, poza promocją nagrodzonych atrakcji, jest także formą docenienia ciężkiej pracy pasjonatów, którzy je tworzą – powiedział podczas gali Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Jak co roku, kapituła przyznała dziesięć Certyfikatów POT, a turyści w ogólnopolskim głosowaniu zdecydowali, że Certyfikat Internautów otrzyma impreza „Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią”. Najważniejszą nagrodą jest jednak Złoty Certyfikat, który może otrzymać jedynie produkt nagrodzony we wcześniejszych latach zwykłym Certyfikatem POT. „Turystycznego Oscara” w 2018 r. zdobyło Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsce szczególne na turystycznej mapie stolicy. Do Złotego Certyfikatu nominowani byli także: Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

W tym roku POT zdecydowała się na stworzenie jeszcze jednego rodzaju wyróżnienia. Powstał Certyfikat Specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata, produkty turystyczne. Pierwszy w historii Certyfikat Specjalny otrzymało Muzeum Mleka w Grajewie. – Atrakcje, które wyróżniamy w konkursie na najlepszy produkt turystyczny, są naprawdę wyjątkowe i zasługują na to, by dowiedzieli się o nich turyści z całego świata. Konkurs poza aspektem promocyjnym, ma także na celu pokazanie praktyk i wzorców, z których może korzystać cała branża. Wierzę, że dzięki temu powstaną kolejne fascynujące miejsca na mapie turystycznej Polski. Zwycięzcom serdecznie gratuluję – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne są objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna realizowana przez POT o wartości 150 tys. złotych. Certyfikaty POT mogą otrzymać następujące produkty turystyczne: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

Zdobywca Złotego Certyfikatu 2018:
Muzeum Powstania Warszawskiego (www.1944.pl)

Certyfikaty POT 2018 zdobyli:
Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis (www.hydropolis.pl)
Hevelianum (www.hewelianum.pl/)
Kompleks Sztolnia Królowa Luiza (www.sztolnialuiza.pl/)
Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady (www.lawendowaosada.pl/)
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (www.wilanow-palac.pl/)
Muzeum Pałac w Rogalinie (www.rogalin.mnp.art.pl/)
Ski-Raft Spływy Pontonowe Bardo (www.ski-raft.pl/)
Spływ przełomem Dunajca (www.flisacy.pl/)
Stare Kino Cinema Residence (www.cinemahotel.pl/)
Zamek Moszna (www.moszna-zamek.pl/)

Certyfikat Specjalny:
Muzeum Mleka w Grajewie (www.muzeummleka.pl)

Certyfikat Internautów:
Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią (www.labiszyn.pl/artykuly/162/labiszynskie-spotkania-z-historia)

Wyróżnienie:
Ster na Bydgoszcz (www.sternabydgoszcz.pl/)

Źródło: materiały prasowe, oprac. TN

 

 

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found