Fot. Materiały prasowe

Hampton by Hilton powstanie w Swarzędzu

przez Think MICE

Pod Poznaniem powstanie nowy hotel Hampton by Hilton. Obiekt ma zostać otwarty w 2020 r. i będzie działać w ramach umowy franczyzowej ze spółką Clip Hotel.

Wiadomość o budowie nowego obiektu została ogłoszona podczas konferencji Hotel Trends Poland & CEE w Warszawie. Hilton zdecydował się na lokalizację w Swarzędzu ze względu na szybki rozwój gospodarczy tego regionu, gdzie zainwestowały już m.in. koncerny Volkswagen, Daimler-Benz czy BP. – Obszar ten to dynamicznie rozwijający się ośrodek handlu, a wysoka liczba przedsiębiorstw będzie generować znaczne zapotrzebowanie na usługi hotelarskie, które może zaspokoić Hampton by Hilton Poznań Swarzędz, pierwszy w tym mieście hotel międzynarodowej marki – wyjaśnił Patrick Fitzgibbon, wiceprezes Hilton odpowiedzialny za rozwój w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce

Budowa nowego hotelu już się rozpoczęła. Nieruchomość ze 100 pokojami będzie mieć bezpośredni dostęp do nowego centrum konferencyjnego o powierzchni 500 mkw., którego budowa również jest w toku. Goście będą mieli też do swojej dyspozycji centrum fitness, salę śniadaniową i bar. – Jesteśmy dumni z otwarcia pierwszego hotelu międzynarodowej marki w Swarzędzu i bardzo zadowoleni z partnerstwa przy tym projekcie ze światowej sławy hotelem Hilton. Otwarcie Hampton by Hilton Poznań Swarzędz w przyszłym roku z pewnością wzmocni pozycję miasta jako biznesowego centrum – skomentował Wojciech Staniszewski, prezes Clip Hotel Sp. z o.o.

Polskę w 2017 r. odwiedziła rekordowa liczba 18,3 mln turystów – to wynik o pięć proc. lepszy niż w 2016 r. Dynamicznie rozwijają się sektory turystyki wypoczynkowej oraz podróży służbowych – szacuje się, że w ubiegłym roku wkład podróży i turystyki w polską gospodarkę osiągnął poziom 20 mld dolarów, a wynik ten według najnowszych obliczeń ma wzrosnąć w 2018 r. o kolejne 3,6 proc.

Obecnie Hilton ma w Polsce ponad 30 hoteli i otwiera średnio 2,5 obiektów każdego roku. Hampton by Hilton Poznań Swarzędz powstanie przy ulicy Antoniego Tabaki, obok ulicy Poznańskiej.

Źródło: materiały prasowe, oprac. ŁK

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found