UEFA EURO U-21 Final Draw z ICP Group

przez Think MICE

ICP Group była odpowiedzialna za organizację tzw. Final Draw, czyli losowania grup na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21.

Agencja zajęła się przygotowaniem koncepcji kreatywnej całego wydarzenia, zapewniła także obsługę techniczną (nagłośnienie, oświetlenie, projekcje, animacje, budowę stoisk sześciu miast gospodarzy) oraz dokumentację filmową i fotograficzną. Jest również autorem spotu promującego wszystkie miasta, w których rozgrywane będą mecze. – To wielka nobilitacja, że mogliśmy brać udział w takiej realizacji. Jest to pierwsze wydarzenie w historii ICP Group, które było transmitowane na cały świat – powiedziała Jaga Nowakowska, event unit manager w ICP Group.

Losowanie odbyło się w grudniu ub.r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wzięli w nim udział m.in. Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Marek Koźmiński, Ambasador Turnieju. UEFA EURO U-21 uważane są za jedno z najważniejszych – po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej – wydarzeń piłkarskich na Starym Kontynencie. W tym roku gospodarzem imprezy jest Polska. W sześciu polskich miastach mecze rozegra 12 finałowych drużyn.