Fot. Materiały prasowe

Projekt "Local stories", czyli podróżowanie dla poszukiwaczy tajemnic

przez Think MICE

Skąd jednorożce na ratuszu w Bristolu? Dlaczego domy w Amsterdamie są pochylone? Gdzie w Tokio znajduje się ukryta stacja metra? Lokalni mieszkańcy z całego świata zdradzają hotelom Mercure niezwykłe historie dotyczące miejsc, w których się znajdują. Tak powstał wirtualny przewodnik "Local stories", który pozwala poznawać znane miejsca z zupełnie nieznanej perspektywy.

"Local stories" to projekt marki Mercure, w ramach którego na jednej platformie zebrano ponad 650 nietypowych, zaskakujących, a czasem zapomnianych atrakcji z ponad 39 krajów na całym świecie. Przewodnik jest rozwijany od zeszłego roku i powstał w oparciu o rekomendacje lokalnych partnerów oraz hotelowych ekspertów, którzy starali się ocalić od zapomnienia dawne historie oraz odkryć obiekty, o których istnieniu nikt dotychczas nie słyszał. 

Wszyscy wiedzą, że w Krakowie warto odwiedzić Wawel, w Paryżu wieżę Eiffle’a, a w Rzymie Koloseum, jednak oprócz tych najbardziej znanych zabytków są także dziesiątki innych ciekawych miejsc i związanych z nimi historii, które pozwolą poznać prawdziwego ducha miasta. I właśnie dla tych, dla których klasyczne atrakcje to za mało, stworzyliśmy platformę "Mercure Local stories" – opowiada Marcin Szymański, midscale segment manager – Eastern Europe.

Poszukujący inspiracji znajdą opowieści m.in. o tym, gdzie szukać zaułku smoka w Brukseli, dlaczego w Seulu można pogłaskać borsuka czy  jak trafić do tajemnego, zachwycającego lasu w Australii.

Zbiór tych niezwykłych miejsc i historii podzielony jest na cztery kategorie: „Odkrywcy świata”, „Wspaniałe dziwactwa”, „Architektura” oraz „Historia w nowej odsłonie” – tak, aby każdy znalazł interesującą dla siebie perspektywę. 

Inicjatywa "Local stories" jest ściśle związana z zapisaną w DNA marki Mercure – ideą, zgodnie z którą hotele są inspirowane lokalnie. Poprzez design wnętrz zdobionych detalami charakterystycznymi dla regionu, współpracę z lokalnymi twórcami i rzemieślnikami, kuchnię czy dedykowane dla każdego z miejsc animacje, hotele Mercure już od wejścia stanowią dla gości bramę na daną destynację. Dostarczając jak najbardziej stymulującego doświadczenia miejsc, w których się znajdują, są wspaniałą propozycją dla gości, którzy cenią sobie radość życia, lubią odkrywać nowe lokalizacje, ich kulturę i związane z nimi historie. Poprzez takie działania jak "Local stories", Mercure dąży do tego, aby być najbardziej kochaną, lokalnie inspirowaną globalną marką w swojej kategorii. 

Przewodnik Local stories jest dostępny pod adresem: https://mercure.accorhotels.com/local-stories/index.pl.shtml 

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos 

Leave your comments

Comments

  • No comments found